E martë, 19 Janar, 2021
-6 C
Tirana

Pamje të frikshme/ Tërmeti trondit kryebashkiakun dhe gazetarët

Si pasojë e tërmetit me magnitudë 6.3 të shkallës rihter të rënë një Kroaci një ditë më parë, deri më tani janë raportuar 7 persona të vdekur dhe me dhjetra të plagosur.

Kërkimet për persona nën rrënoja po vijojnë, ndërkohë që në pamjet e postuara nga mediat kroate shihet i gjithë qyteti i Petrinjës thuajse i shkatërruar.

Pamjet në fjalë që po bëjnë xhirron e rrjetit, dëshmojnë tronditjen e fortë. Kjo u duk edhe nga videoja e kryebashkikuat të Petrinjas, i cili ishte në një konferencë për shtyp live me mediat kur ra tërmeti.

 

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...