E diel, 17 Janar, 2021
-1 C
Tirana

Etiketa

Koço Devole

Vdis pa të të dua

Nga: Pëllumb Kulla Kartolinë Koço Devoles, për këtë vit të ri…. pa të! I shtrenjti Koço… Ti na ike në prag të një Vitit të Ri… Lajmi...

Humor dhe në ditët më të vështira/Koço Devole përcillet në banesën e fundit

Aktori i mirënjohur i kinematografisë shqiptare, Koço Devole, mbylli sytë përgjithmonë në moshën 75-vjeçare, pas një beteje me koronavirusin. Ikona e humorit shqiptar, është...

“Na ra shumë rëndë”, Zef Deda nuk ndal dot lotët për Koço Devolen (VIDEO)

Aktori i mirënjohur i humorit Koço Devole është ndarë nga jeta ditën e djeshme më 8 Nëntor në moshën 75-vjeçare. Aktori i shumë roleve...

Infermieri i Infektivit, tregon fjalët e fundit të Koço Devoles

Korab Gjana, infermieri në spitali Infektiv, ka treguar momentet e fundit përpara se aktori i njohur humorit Koço Devole, të ndahej nga jeta. Devole i...

”Sikur të ishte shaka”/ Meta reagon për humbjen e Koço Devoles

Presidenti i Republikës, Ilir Meta shpreh trishtimin për ndarjen nga jeta të aktorit, Koço Devole pas infektimit me Covid-19. Për kreun e shtetit, kjo duhet...

Arti shqiptar në zi/ Aktori Koço Devole ndahet nga jeta pas infektimit me Covid

Aktori i mirënjohur i humorit dhe regjisori, Koço Devole, është ndarë nga jeta në moshën 75-vjeçare pas infektimit të tij prej disa ditësh nga...

“Vijon ende në respiracion mekanik”, Pipero flet për gjendjen e Koço Devoles

Më herët u raportua se aktori i njohur i humorit Koço Devole ndodhet në gjendje të rënduar për shkak të Covid, në Spitalin Infektiv....

I infektuar me Covid, aktori i humorit Koço Devole në gjendje të rëndë

Aktori i njohur i humorit, Koço Devole është infektuar me Covid-19. Mësohet se prej disa ditësh, 77-vjeçari ndodhej i shtruar në Spitalin Infektiv. Pas përmirësimit...

Koço Devole tregon si e bëri për të qarë Elvana Gjatën në film

Aktori Koço Devole ka treguar për eksperiencën e tij në filmin “2 gisht mjaltë”, ku ka luajtur në rolin e babait të këngëtares, Elvana...

“Ti s’mund të bëhesh kurrë aktor”/ Devole tregon pse nuk ia dhanë rolin e Colit tek Debatiku

Aktori i njohur, Koço Devole, ka treguar një histori të panjohur lidhur me filmin shqiptar “Debatiku”. I ftuar në emisionin “E diell”, Devole tha se...

Të fundit

Ylli Ndroqi dhe bashkëshortja e tij infektohen me Covid-19

Presidenti i medias "Ora News", Ylli Ndroqi, dhe bashkëshortja e tij Mimoza janë infektuar nga koronavirusi. Ndroqi bën me dije se ai dhe bashkëshortja...

Rrugë që i merr lumi para se të mbarojnë

Nga: Mentor Kikia Foton e parë e kam marrë në rrjet. Autori thotë se është rruga e Arbërit, në Maqellarë të Dibrës. E ndërtuar buzë...

Letra e Ambasadës Franceze për Ramën, shpërthen Basha

Kryedemokrati Basha ka shigjetuar kryeministrin Edi Rama, pas sulmeve që ky i fundit i ka bërë Bashkimit Evropian rreth procesit të vaksinimit. Basha shprehet se...

Kosova po e bën Vettingun, po ne

Nga: Mentor Kikia Para pak javësh shkruajta një për një hipotezë, apo një “skenar konspirativ”, që kishte të bënte me Vettingun politik në Kosovë. Sot...

Mbi 3 mijë testime, ja sa raste të reja u regjistruan në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 5 persona. Me gjithë përpjekjet e mjekëve, 5 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me COVID19:...