E diel, 1 Gusht, 2021
37.5 C
Tirana

Hashim Thaçi fton Albin Kurtin në Presidencë për qeverinë e re

Pas një kohe të gjatë në “armiqësi politike”, Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe kryetari i LVV-së, Albin Kurti, do të takohen për herë të parë.

Raportohet se takimi do të mbahet në orën 13:30 në Presidencë.

Një ditë pas konstituimit të Kuvendit, Thaçi e ka thirrur Kurtin në një takim konsultativ.

“Gazeta Express” ka siguruar letrën që Thaçi ia ka nisur Kurtit, ku thuhet se do të ndërmerren hapat për formimin e Qeverisë së Kosovës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...