E martë, 15 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Etiketa

kilian mbape

Mbappe-Haalnd/ Po nis një epokë tjetër në futboll Ronaldo-Messi

Tani që kanë dalë të dy nga Liga e Kampionëve, pas një periudhe të gjatë duke ndarë pothuajse të gjithë trofetë dhe majën e...

Champions/ Mbape kërkon fronin e Mesit

Po përflitet shumë për pasuesin e Messit dhe Ronaldos në majën e futbollit botëror dhe në skenë ka dalë padyshim emri i talentit fenomenal...

Ministrja e Sportit i lutet publikisht: Mbape, ti duhet të qëndrosh në Francë

Qëndrimi i yllit të futbollit Kilian Mbape te PSG-ja është kthyer në çështjen e ditës në shtetin francez. Së fundmi, Ministrja e Sportit Roksana Maraçineanu...

“Fast and Furious”/ Mbape, sprint me 37 km/orë për të realizuar golin (Video)

Kilian Mbape është një nga futbollistët më të mirë në botë të momentit. Francezi po e vërteton këtë gjë me paraqitjet fantastike që po...

PSG merr vendimin e rëndësishëm, Mbappe në shitje

PSG po bën maksimumin për të bindur sulmuesin Kylian Mbappe që të rinovojë, por duket se situata është shumë e vështirë. Ekipi francez dëshiron me...

Klubi i madh i Premier Ligës synon Kilian Mbapen

Liverpuli do të hidhet në sulm për Kilian Mbape. Sipas asaj që raporton “Team Talk”, skuadra e Jurgen Klopit ka një plan për të...

Kushton 165 milionë euro, ja kush është futbollisti më i shtrenjtë në botë

Markus Rashford është futbollisti më i shtrenjtë në botë, me vlerë 165.5 milionë euro, sipas llogaritjeve të fundit të Observatorit të Futbollit CIES. Por, ndërsa...

Mbape apo Haland? Real Madrid merr vendimin e bujshëm

Reali i Madridit ka marrë vendimin. Lojtari që duhet transferuar në merkaton e ardhshme është Kilië Mbape dhe jo Erling Haland. Duket se Florentino Perez...

Të fundit

BSH prezanton dy kartëmonedhat e reja, si pritet të jetë monedha 10.000 lekëshe

Banka e Shqipërisë prezantoi dy prerje të reja të kartëmonedhave shqiptare, të cilat do dalin në treg nga 30 qershori i ketij viti. Guvernatori...

Zgjedhjet lokale në Kosovë do të mbahen më 17 tetor

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka caktuar datën 17 tetor 2021 për mbajtjen e zgjedhjeve lokale në Kosovë. “Presidentja ka udhëzuar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve...

SPAK kërkon konfiskimin e pasurive të “bosit” të fuqishëm të drogës

SPAK kërkon konfiskimin e pasurive dhe llogarive bankare të Bledar Seferit, i dënuar në Itali. Nga verifikimet e kryera ka rezultuar se Bledar Seferi...

Në Bruksel po mbahet raundi i ri i bisedimeve Kosovë – Serbi

Të martën në Bruksel po zhvillohet raundi i ri i bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre. Ky është takimi...

Faqet e para të gazetave sportive europiane, 15 qershor 2021

La Gazzetta dello Sport: CR7-Juve, fjalë lamtumire Italia që fiton nuk ndryshohet Corriere dello Sport: Ronaldo çmarkohet: "Qëndroj apo iki do të vendoset opsioni më...