Klubi i madh i Premier Ligës synon Kilian Mbapen

Liverpuli do të hidhet në sulm për Kilian Mbape. Sipas asaj që raporton “Team Talk”, skuadra e Jurgen Klopit ka një plan për të arritur tek ylli francez.

“The Reds” do të sponsorizohen nga “NIKE”, që do t’i dhurojnë klubit të madh britanik 35 milionë euro plus bonuset dhe 20% e benefiteve të shitjeve të fanellës së sulmuesit 22-vjeçar.

Liverpuli duhet të mposhtë konkurencën e Realit të Madridit që qëndron në dritare prej kohësh.

Francezi u tranferua te PSG në vitin 2018 nga skuadra e Monakos për shifrën faranoike të 180 milion eurove.