E mërkurë, 15 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

infermiere

“Shpërndaj dashuri!” Infermierja që gjeti mënyrën perfekte për të argëtuar pacientët e infektuar

Një infermiere në Kili e quajtur Damaris Silva ka gjetur mënyrën perfekte për të argëtuar pacientët e saj të cilët janë të infektuar me...

Theu rregullat e izolimit, infermierja gjobitet me një mijë euro

Një infermiere e cila ka thyer rregullat e karantinës në Kosovë, është gjobitur nga autoritetet përkatëse. Infermierja ka thyer rregullat e IKSHPK-së, pasi ka...

Dita Ndërkombëtare e Infermierëve/ Meta: Krenar për ju

Presidenti Ilir Meta ka reaguar së fundmi në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Infermierëve. Kreu i Shtetit përmes një postimi në Facebook, shprehet krenar dhe...

“Hero të bën sakrifica”, mesazhi i Ramës për Ditën e Infermierëve

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme e ka nisur me një mesazh mirënjohjeje për infermierët shqiptarë. Në kuadër të ditës ndërkombëtare të tyre, Kreu i...

Incidenti në Itali/ Flet infermierja shqiptare: Nuk pati festë në hotel

Misioni i 30 mjekëve dhe infermierëve shqiptarë në Itali nuk përfundoi në mënyrë të këndshme. Ata u akuzuan nga pronari i hotelit në Brescia se...

Mbërrijnë në Itali 60 infermierët shqiptarë, ja kush i pret në aeroport

Grupi prej 60 infermierësh që u nisën më herët ditën e sotme drejt Italisë, sapo kanë mbërritur në vendin fqinj. Ata janë pritur në aeroport...

Infermierja bën gjestin prekës, braktis profesionin për të mos rrezikuar jetën e të atit

Një infermiere në Shtetet e Bashkuara ka bërë një gjest mjaft prekës. Infermierja e quajtur Maria, ka vendosur të heqë dorë nga profesioni i saj...

Ndjesë dhe falenderime ndaj infermiereve tona të vyera

Nga Prof. Dr. Isuf Kalo Sot është Dita Botërore e Shëndetit dhe Organizata Botërore e Shëndetësisë ka vendosur t’ua përkushtojë këtë ditë juve, infermiereve të...

“Çdo punonjës është aset i çmuar për ne”, Manastirliu jep lajmin e mirë nga Infektivi

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se një tjetër infermiere është shëruar nga koronavirusi ditën e sotme. Përmes një...

Pamje të rënda/ Infermierja e ndaloi të largohej nga karantina spitalore, pacienti e kafshon

Mjekët anembanë botës, nuk e kanë aspak të lehtë të përballen me pacientët e infektuar. Ka nga ata të cilët i binden bluzave të...

Të fundit

“Meriton vetëm duartrokitje!”, Meta nxjerr videon e Ramës (VIDEO)

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është ndalur sërish tek ndryshimet kushtetuese, ndërsa ka publikuar një video të kryeministrit Edi Rama, e cila daton në...

Kupa e Shqipërisë, Tirana kualifikohet në finale

Tirana është në finalen e Kupës së Shqipërisë. Bardheblutë kanbë mposhtur Bylisin me rezultatin 2-0, falë golave të Muçit dhe Hoxhallarit. Bardheblutë kanë përmbysur kështu...

Thoshte se pandemia është budallallëk, 37-vjeçari humb jetën 4 ditë pasi ishte infektuar

Ndërsa bota është e gjunjëzuar nga koronavirusi, ka nga ata që janë skeptikë nëse është i vërtetë ky virus. Shumë qytetarë ende nuk binden...

Nuk ua mban xhepi të bleni maskat? Ja si ti krijoni në shtëpi pa asnjë kosto

Nëse nuk u amban xhepi për të blerë maska, shumë lehtë mund ti krijoni në kushte shtëpie. Ministria e Shëndetësisë ka shpërndarë disa udhëzime,...

Infektohet drejtoresha e ISHSH-së, shtrohet tek Sanatoriumi

Drejtoresha e Inspektoratit Shtetëror Shëndetësor, Vjollca Braho është shtruar në spitalin e Sanatoriumit, ndërsa rezulton e infektuar me koronavirus. Brahos i kanë nisur simptomat...