E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

identifikimi

Plagosja në Shkodër/ Identifikohet autori, policia po punon për kapjen e tij

Policia ka identifikuar autorin e plagosjes së ndodhur disa minuta më parë në qytetin e Shkodrës dhe është vënë në kërkim të tij. Si pasojë...

Debat i keqkuptuar, nga identifikimi i Shqipërisë me komunizmin

Nga Mero Baze Muajt e fundit jam marrë gjatë me leximin e një dosje hetimore, ndaj një grupi të dënuarish politik në vitin 1947, që...

Çfarë është “pacienti zero” dhe pse është gati i pamundur identifikimi i tij

Deri më 26 shkurt, autoritetet italiane nuk kishin identifikuar “pacientin zero”, ose personin që shkaktoi epideminë e koronavirusit në Itali. Skenari i parë dhe...

Të copëtuar e të futur në thasë najloni, gjenden 50 viktima të narkokartelëve

Pjesët e trupave që u gjetën muajin e kaluar në një fermë afër qytetit të Guadalahara, i përkasin 50 personave të zhdukur. Në këtë përfundim...

Gjendet trupi i pajetë i një burri në Tiranë, i vështirë identifikimi

Trupi i pajetë i një burri është gjetur në kryeqytet. Mësohet se ditën e djeshme, rreth orës 14:30 në numrin e emergjencave të policisë...

Të fundit

Kina nuk arrin dot objektivin në ‘zero-C*vid’

Ndërsa bota lufton me variantin e ri të koronavirusit Omicron, Kina është e vendosur si kurrë më parë për të eliminuar Covid-19 brenda kufijve...

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...

Shira dhe reshje dëbore, temperatura në -2 gradë

Vranësira, shira dhe reshje dëbore mbizotërojë motin në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, ku më të konsiderueshme reshjet do...