E shtunë, 27 Shkurt, 2021
4 C
Tirana

Të copëtuar e të futur në thasë najloni, gjenden 50 viktima të narkokartelëve

Pjesët e trupave që u gjetën muajin e kaluar në një fermë afër qytetit të Guadalahara, i përkasin 50 personave të zhdukur.

Në këtë përfundim ka dalë hetimi i ekspertëve, të cilët thanë që 50 trupat janë copëtuar dhe futur në thasë najloni.

Sipas mediave të huaja, bëhet fjalë për viktimat që kanë lidhje me luftërat mes narkokartelëve. Ndërsa deri më tani janë identifikuar 13 persona: një femër dhe 12 meshkuj.

Kjo është vetëm një nga shumë “varrezat” e tjera masive, të cilat janë zbuluar në rajonin e Guadalahara. Në qershor janë zbuluar 21 trupat të pajetë në një oborr, kurse dy muaj më vonë 34 tjerë teksa po kryheshin punimet në dy prona private.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Studimi: Një dozë e vetme e vaksinës së Pfizerit ul transmetimin e virusit

Tre studime të reja britanike tregojnë se vaksina kundër COVID-19-s e kompanive Pfizer-BioNTech, e cila merret me dy doza, zvogëlon transmetimin e virusit pas...

Sa ndihmojnë vaksinat kineze për rritjen e influencës së Pekinit në Ballkan?

Në një kohë kur shumë vende kanë vështirësi për të siguruar doza të mjaftueshme vaksinash për koronavirusin, Kina ka shtuar përpjekjet për të shpërndarë...

Koronavirusi, Tomini: Dy fëmijë ndodhen në terapi intensive

Zv. ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka folur për situatën me Covid-19 në spitalet që trajtojnë koronavirusin në vendin tonë. Në një lidhje direkte me...

Epidemiologu Alimehmeti: Të saktësohen sa teste e tampone bëhen në ditë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për situtën e pandemisë në vendin tonë, ku është shprehur se është ende herët për të folur për një...

Rakacolli: Të hënën vijnë 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli deklaroi se të hënën do të vijnë në Shqipëri 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer. Ajo tha në Report...