E shtunë, 11 Korrik, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

Greqia

Greqia shtyn lejet e qëndrimit për emigrantët

Marrë shkas nga situata e krijuar me pandeminë e koronavirusit, Greqia ka vendosur zgjatjen e lejeve të qëndrimit për emigrantët deri në 31 dhjetor...

Greqia do të vazhdojë masën e izolimit në kampet e migrantëve

Greqia do të mbajë nën izolim kampet e migrantëve deri më 21 maj. Masa ishte paraparë të shfuqizohej të hënën, por autoritetet greke thanë se...

Mitsotakis: Ja kur do ta hapë Greqia sezonin turistik

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis përgjatë një interviste për “CNN” theksoi se nëse situata vazhdon me ritmet aktuale, Greqia do të hapë sezonin turistik më...

Greqia drejt normalizimit, ja çfarë pritet të ndodhë më 4 maj

Greqia futet në listën e vendeve që është prekur nga COVID-19. Fatmirësisht, situata ka filluar të qetësohet dhe të shkojë kështu drejt normalizimit. Ditën e sotme,...

Greqi/ Shkon në 101 numri i viktimave nga koronavirusi

Numri i viktimave të shkaktuara nga koronavirusi ka arritur në 101 në Greqi. Sipas mediave greke, në 24 orët e fundit janë shënuar edhe viktima...

Greqia mbështet mediat/ Asistencë 800 euro për gazetarët

Qeveria greke përfshin në paketën e fundit mbështetëse gazetarët dhe mediat e vendit. Ndërsa fillimisht nuk kishte diçka konkrete në lidhje me median e shkruar...

Koronavirusi shënon një tjetër viktimë në Greqi

Një tjetër pëson ka ndërruar jetë nga koronavirusi ditën e sotme në Greqi. Bëhet fjalë për një 72-vjeçare nga Pela, afër Verias. Kështu numri total...

COVID-19/ Greqia shtyn 5 muaj lejet e emigrantëve që u përfundon afati

Qeveria greke ka vendosur që të shtyjë me 5 muaj lejet e qëndrimit dhe vërtetimet e dorëzimit të kërkesës për ripërtëritjen e tyre për...

Greqi/Shkon në 24 numri i viktimave nga koronavirusi

Greqia po pëson një përhapje të gjerë të koronavirusit, teksa ka shkuar në 24 numri i viktimave të shënuara. Mediat greke bëjnë me dije se...

Koronavirusi/Greqia konfirmon 17 viktima, gjobiten ata që thyejnë rregullat e kufizimit

Situata nga koronavirusi në Greqi po përkeqësohet dita ditës, teksa numri i viktimave ka shkuar në 17. Pacienti i fundit që ndërroi jetë ishte një...

Të fundit

Vendimi për ta kthyer ‘Aya Sofya’ në një xhami, reagon Erdogan

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi se Aya Sofya do të hapet më 24 korrik për faljen e namazit të xhumasë. Në një fjalim drejtuar...

Një grua gjendet pa shenja jete brenda dhomës së hotelit në Sarandë

Një grua rreth moshës 69 vjeç është gjetur e pajetë sot në mëngjes, në qytetin e Sarandës. Raportohet se bëhet fjalë për një turiste me...

VIDEO/ Vjosa Osmani “sulmohet” në Kuvend, denoncon në polici deputetin

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani thotë se ka denoncuar në polici deputetin e LDK-së, Xhavit Ukaj. Gjatë seancës së djeshme parlamentare, Ukaj është...

Mbyllet me barazim derbi Partizani-Tirana

Derbi i sotëm Partizani-Tirana u mbyll me rezultatin 1-1. Kjo ndeshje nuk dhuroi shumë cilësi në fushën e lojës dhe ishte mjaft e pazakontë, pasi...

Shtimi i rasteve të reja/ Bino sugjeron mbylljen e fundjavave

Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino, ka folur rreth rritjes së numrit të viktimave dhe të prekurve nga koronavirusi. Në një...