E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

Etiketa

fierit

Një tjetër shqiptar vdes në burgun grek, ngjarja mbahet e fshehtë

Një shqiptar ka humbur jetën në burgun e qytetit të Patrës, në Greqi, ndërsa ngjarja e rëndë është mbajtur e fshehtë nga autoritetet dhe...

Si po ndërtohen 22 km autostradë në by passin e Fierit me 2.7 mln euro për kilometër

Ndërtimi i by pasit të Fierit është një histori e komplikuar si shumica e investimeve publike në Shqipëri, por punimet në 22 kilometrat e...

FOTO/ “Merr fund vuajtja”, luanët e Fierit që shokuan botën i merr Holanda

Ishte prestigjiozja britanike “Daily Mail” që ngriti alarmin për kushtet skandaloze që mbaheshin kafshët në një kopsht zoologjik në Fier. Të kequshqyerja dhe në...

Ngjarje e rëndë në burgun e Fierit, gjendet i vdekur i dënuari (Emri)

Një i burgosur në burgun e Fierit është dërguar në spitalin e qytetit pa shenja jete. Ngjarja e rëndë mësohet të ketë ndodhur pak...

PD zbulon identitetin e policit që goditi djalin e ish-deputetit të Fierit (Video)

Zëdhënësja e PD-së, Ina Zhupa ka denoncuar efektivin e policisë, i cili sipas saj ishte i veshur civil dhe dhunoi Bruno Baçin. PD ka...

“Jam nën hetim”, ish-deputeti i PD, Baçi: Qytetarët e Fierit i terrorizoi policia, djali…

Nuk ka zgjatur shumë shoqërimi i kreut të PD-së Luan Baçi, i cili la drejtorinë e policisë së Tiranës. Por siç denoncoi ai, djalin...

Kreu i PD-së zbardh prapaskenat: Ja pse e shkarkoi Rama drejtorin e Policisë së Fierit

Fieri kaloi dy ditë tensioni përgjatë qëndrimit të kryeministrit Edi Rama. Kreu i Partisë Demokratike, Luan Baçi, i cili edhe priu protestat e opozitës...

“Shkollat në shërbim të kryeministrit, punonjësit e bashkisë së Fierit ishin hamallët”

Deputeti i Partisë Demokratike ende në detyrë, Bardh Spahia ka akuzuar kryeministrin Rama se, për të zhvilluar takimet e tij nëpër qytetet e vendit,...

Pak orë pas vizitës së Ramës, shkarkohet drejtori i Policisë së Fierit

Ndryshime në Drejtorinë e Policisë së Fierit. Drejtori aktual Albert Nushi është larguar dhe në vend të tij është komanduar nëndrejtori i Policisë Fier,...

Shokohen gjermanët, mbledhin të holla për të blerë kafshët e Fierit

Pas lajmit të publikuar në median britanike “Daily Mail”, ku theksi vihet tek kushtet skandaloze ku mbahen kafshët në një kopsht zoologjik në Fier,...

Të fundit

“Foltorja sjell largimin e Bashës e Ramës”, Topalli mbështet Berishën

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli, ka deklaruar se “Foltorja” e Sali Berishës ishte iniciativa më e mirë që mund të ndodhte nga lideri historik i demokratëve....

“35 mijë euro kush vr*t Albin Kurtin”, policia rrethon banesën e kryeministrit

Forca të shtuara të policisë kanë qëndruar pranë shtëpisë së kryeministrit Albin Kurti, pas informacioneve për kërcënim. “Kryeministri Kurti është kërcënuar. Për këtë arsye,...

U përurua në maj, Spitali Memorial i Fierit ka mungesë ilaçesh

Spitali Rajonal Memorial i Fierit hapi dyert për qytetarët në muajin maj të vitit 2021. Tashmë jemi në muajin tetor, dhe një qytetar nga...

Grabitësit në sulm në lagjen e ‘VIP-ave’, tentojnë të djegin dy mjete

Dy ditë më parë, persona të paidentifikuar kanë tentuar të djegin dy mjete të parkuara në rrugën e “Vilave” në fshatin Lundër, në periferi...

Greqi/ Tërmeti “zgjon” Kretën

Një tërmet me intensitet 3.9 të shkallës Rihter ka zgjuar mëngjesin e sotëm Kretën, në Greqi. Sipas Institutit Gjeodinamik grek, tërmeti u regjistrua rreth...