E premte, 22 Tetor, 2021
14.5 C
Tirana

Një tjetër shqiptar vdes në burgun grek, ngjarja mbahet e fshehtë

Një shqiptar ka humbur jetën në burgun e qytetit të Patrës, në Greqi, ndërsa ngjarja e rëndë është mbajtur e fshehtë nga autoritetet dhe mediat vendase.

Ngjarja ka ndodhur të shtunën e kaluar, ndërsa shqiptari identifikohet me inicialet K.B., 55-60 vjeç, nga qyteti i Fierit. Raportohet se viktima ndodhej prej dy vitesh në burg, ku ishte dënuar për lëndë narkotike.

Sipas gazetarit Shpëtim Zinxhira, familja e shqiptarit ka tërhequr trupin e pajetë të viktimës dhe sot e ka varrosur atë ne Shqipëri.

Nuk bëhen ende të ditura shkaqet e vdekjes së shqiptarit në burgun e vendit fqinj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...