E martë, 21 Shtator, 2021
18.5 C
Tirana

PD zbulon identitetin e policit që goditi djalin e ish-deputetit të Fierit (Video)

Zëdhënësja e PD-së, Ina Zhupa ka denoncuar efektivin e policisë, i cili sipas saj ishte i veshur civil dhe dhunoi Bruno Baçin. PD ka publikuar identitetin e efektivit të policisë që sipas tyre goditi një ditë më parë djalin e ish-deputetit të Fierit, Luan Baçi.

Ngjarja ndodhi dje pranë Fakultetit të Shkencave Sociale.

“Kreshnik Aliaj qe shikoni ne foto, është operacionali i policisë që sulmoi i veshur civil dhe dhunoi Bruno Baçin, djalin e kryetarit te PD Fier dhe ish deputetit Luan Baci. Këta nuk janë polic që përfaqësojnë shtetin, këta janë polic qe përfaqësojnë bandën në pushtet”, thekson zëdhënësja e PD.

Djali i ish-deputetit është shoqëruar dje në komisariat pas sherrit me  policin, ndërkohë që siç shihet nga videot e publikuara nga PD, vetë deputeti është shfaqur i acaruar me policinë dhe ka tentuar të ndaloje shoqërimin e te birit.

Bruno Baçi, arrestimi i djalit te ish-deputetit te Fierit on Vidnews.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...