E enjte, 4 Mars, 2021
17 C
Tirana

Etiketa

familje

Këngëtarja shqiptare: Robert Berisha nuk është për familje

Këngëtarja Loreta Kaçka, e cila ishte një nga të ftuarat e "Shiko kush luan", u vendos në një loje ku duhet të përzgjidhte një...

Basha: Një muaj pas ardhjes në pushtet, nuk do të ketë familje në çadra

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka thënë se pas ardhjes së tij në qeveri brenda muajit të parë, qytetarët që ndodhen në çadra...

Vrasja brenda familjes, zbulohen emrat e viktimës dhe autorit

Janë zbuluar emrat e autorit dhe viktimës së vrasjes së ndodhur para pak minutave në zonën e Bathores në kryeqytet. Autori, ende në kërkim nga...

E rëndë në Tiranë, vrasje brenda familjes

Tirana është tronditur nga një ngjarje e rëndë mbrëmjen e sotme. Mësohet se një vrasje ka ndodhur brenda familjes në zonën e Bathores. Sipas informacioneve të...

Nga Rothschildët tek Habsburgët, ja familjet më të fuqishme që kontrollojnë botën

Rothschild Familja Rothschild (shpesh herë thërriten thjeshtë Rothschildët) është një dinasti ndërkombëtare në sektorin bankar dhe të financave me origjinë hebrenjsh nga Gjermania, që nisi...

Vështirësitë e një familjeje që ndeshet me rrezikun e dëbimit nga banesa

Kongresi amerikan po përpiqet të sigurojë fonde për të parandaluar humbjen e shtëpive për ata që kanë humbur vendet e tyre të punës për...

Sherr me njëri-tjetrin, policia arreston dy vëllezërit dhe xhaxhain e tyre

Policia ka arrestuar sot tre persona në Krujë, pasi akuzohen për dhunë në familje. Në pranga kanë rënë shtetasit A. D., 32 vjeç, E. D.,...

“Bleu shtëpi 232 mijë euro”/ Majko: Ndryshova banesë për shkak të kërcënimeve

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko, ka pohuar edhe një herë se ai ka marrë kërcënime nga Irani rreth dy vite më parë. Majko ka reaguar...

Sherr me thika mes 2 familjeve, një i plagosur rëndë në spital

Konflikti mes dy familjeve në Berat ka përfunduar në përdorimin e thikave e për pasojë disa persona kanë mbetur të plagosur. Ngjarja ka ndodhur në...

Ahmetaj: Ja sa familje kanë përfituar nga 2 paketat e qeverisë

Koordinatori Ekonomik për Situatën COVID-19 Arben Ahmetaj, pas kritikave nga opozita parlamentare në Kuvend, deklaroi se nga 2 paketat e qeverisë kanë përfituar 310...

Të fundit

Kryemadhi: Ahmetaj është frikacak, nuk e mban dot burgun

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi është shprehur se kohët e fundit ka ndryshuar mendim për ministrin Arben Ahmetaj. E ftuar në “Opinion”...

E mori me kredi, pas një viti e gjysmë përmbarimi e nxjerr nga shtëpia

Jorida Davidhi ka denoncuar sot në emisionin “Stop” se në vitin 2013 ka marrë një kredi të butë përmes Bashkisë Tiranë dhe një institucioni...

Kryemadhi: Dola kundër inceneratorëve, Koka u ankua tek ish-kryetari i LSI

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Intehrim, Monika Kryemadhi ka folur në emisionin “Opinion” në lidhje me denoncimin e saj për inceneratorët. Kryemadhi tha se eksponentë...

Deklarata për dorëheqje/ Spahiu jep 6 argumente pse Meta nuk do e mbajë fjalën

Juristi i njohur, Kreshnik Spahiu duke komentuar deklaratat e Presidentit Ilir Meta së fundmi lidhur me zgjedhjet e ardhshme, tha se Kreu i Shtetit...

Kush është ishulli më misterioz, më i izoluar dhe më i rrezikshëm në planet?

Një ishull i pandikuar nga civilizimi modern. A ekziston? Po. Në Oqeanin Indian, populli sentinelez ka jetuar në një ishull të vogël për më...