E martë, 14 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Sherr me thika mes 2 familjeve, një i plagosur rëndë në spital

Më të lexuarat

Konflikti mes dy familjeve në Berat ka përfunduar në përdorimin e thikave e për pasojë disa persona kanë mbetur të plagosur.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Barrikada” të Beratit ku pjestarë të dy familjeve, për motive të dobëta po konfliktoheshin fizikisht me njëri-tjetrin duke përdorur mjete të forta e prerëse dhe për pasojë kishin marrë dëmtime disa shtetas të përfshirë në konflikt të cilët u dërguan në spital për ndihmë mjekësore.

Raportohet se konflikti kishte nisur për disa rrënjë ulliri.

Gjatë konfliktit, shtetasi K.Dh, ka plagosur rëndë me mjet prerës shtetasin A.A., i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Policia ka arrestuar K.Dh., 52 vjeç banues në Berat, si dhe u proçeduan shtetasit G.A., 46 vjeç, E.A., 44 vjeç, dhe M.Dh., 38 vjeçe.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprat penale për shtetasin K.Dh “Plagosje e rëndë me dashje” dhe “Plagosje e lehtë në bashkëpunim” për 3 shtetasit e tjerë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

U burgos për lajme të rreme, gazetari infektohet me koronavirus në qeli dhe ndërron jetë

Gazetari egjiptian, Mohamed Monir ka ndërruar jetë pasi u infektua me koronavirus në qelitë e paraburgimit. Monir u arrestua muajin e kaluar, pasi u shfaq...

“Hapat e ardhshëm për negociatat”/ Varhely takon kryenegociatorin e Shqipërisë

Komisioneri për Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi ka zhvilluar sot një takim me kryenegociatorin e Shqipërisë, Zef Mazi. Përmes një postimi në “Twitter”, Varheleyi shprehet...

OFL i dërgon formularin 4 personazheve të njohura në Shkodër

Operacioni Forca e Ligjit (OFL) i ka dërguar formularin për deklarimin e pasurisë katër personazheve të njohur në Shkodër. Bëhet me dije se formularin e...

“Do paguajmë të gjithë banorët”/ Rama: Nis dhënia e granteve në Tiranë

Kryeministri Edi Rama njoftoi sot se ka nisur shpërndarja e granteve për banesat e dëmtuara në Tiranë, nga tërmeti i 26 nëntorit. Ai theksoi se...

Shkëmbimi i bujshëm/ Ja çfarë i ofron Chelsea klubit të Atletico Madridit

“Daily Mirror” shkruan se Chelsea dëshiron portierin slloven të Atlético Madridit dhe ka në mendje edhe ofertën, që do të paraqesë. Përveç një shume të...