E premte, 15 Janar, 2021
9 C
Tirana

Basha: Një muaj pas ardhjes në pushtet, nuk do të ketë familje në çadra

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka thënë se pas ardhjes së tij në qeveri brenda muajit të parë, qytetarët që ndodhen në çadra pas tërmetit të 26 nëntorit do të futen në kontinierë.

Kryetari i opozitës është shprehur në ”Log”, se do të bëjë thirrje emergjente që të të përmirësohet gjendja duke shtuar se do të përshpejtojë rindërtimin në mënyrë që njerëzit të hyjnë në banesa sa më shpejt.

“Nuk do të ketë familje në çadra që në muajin e parë do të kërkoja masa emergjente Nuk do të ketë familje në çadra që në muajin e parë do të kërkoja masa emergjente. Qeveria i ka të gjitha mundësitë që t’i fus të gjithë personat në kontinierë.” tha Basha.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Legjenda urbane e piktorit të mallkuar: Fëmijët e përlotur të Xhovani Bragolin

Ai është piktori venecian Bruno Amadio, ose i njohur më shumë si Xhovani Bragolin. I lindur në vitin 1911, artisti, për të cilin nuk...

Përmbytjet ‘mollë sherri’, Rama: Meta është në hall, se ndihmoj dot

Rama i ka kthyer përgjigje Metës sa i takon përmbytjeve. Kujtojmë këtu se presidenti Ilir Meta kërkoi reagim të shpejtë nga qeveria dhe jo...

Vetë e bëri vaksinën, Rama ua pret shkurt deputetëve

Kryeministri Rama deklaroi në konferencën me gazetarët se asnjë ministër, deputet dhe drejtor që nuk është mbi 75 vjeç, nuk do të jetë i...

Bien infektimet, Kosova lehtësohen masat anti-Covid

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një situatë diku më e përmirësuar në Kosovë, si pasojë e koronavirusit vdekjeprurës. Teksa numri i të...

I dogjën makinën, ja kush ishte ‘shënjestra’

Një automjet tip "BMW X5" u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen 15 në Durrës, duke u djegur plotësisht në pjesën e...