E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Video/ Sulmuesi shqiptar, Armando Broja tund rrjetën në Holandë

Armando Broja vazhdon të shkëlqejë në Holandë, teksa ditën e sotme ia ka dalë të gjejë rrugën e rrjetës me skuadrën e Viteshes.

Skuadra e futbollistit shqiptar ka mposhtur me rezultatin 2-0 Sitard në kampionat, teksa goline dytë e shënoi pikërisht Broa.

Në minutën e 84’, pas një krosimi perfekt të Tanane, Broja del zbuluar në zonë dhe me të djathtën e dërgon topin në rrjetë.

Ky është goli i pestë i Brojës me fanellën e Viteshes këtë sezon, me skuadrën e shqiptarit që i bën presion Ajaksit në krye të tabelës, duke u renditur e dyta me 25 pikë, 2 më pak se kryesuesit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...