E diel, 16 Maj, 2021
22 C
Tirana

Etiketa

gol

Spanjë / Rej Manaj shënon sërish në Spanjë, i 12-ti gol sezonal

Këtë fundjavë ishte sërish Rey Manaj, ai që nuk mungoi në takimin me golin. Bomberi shqiptar realizoi për Barcelonën B në fitoren e vështirë...

Nuk përmbahet Sokol Cikalleshi, gol dhe asist në Turqi

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi ka dhënë një performancë të shkëlqyer sot në Turqi, duke shënuar një gol dhe duke asistuar në një...

Futbollisti i Kombëtares / Laçi lë gjurmën e parë me Ajaccion, shënon supergol

Futbollisti i Kombëtares shqiptare të futbollit, Qazim Laçi ka shkëlqyer mbrëmjen e së shtunës me ekipin e Ajaccios. Mesfushori shqiptar ka shënuar një gol të...

Mos e humbni golin ‘akrep’ në stërvitjen e Danimarkës nga Thomas Delaney

Një gol fantastik vjen nga kampi stërvitor i kombëtares daneze. Thomas Delaney ka realizuar me stilin 'scorpion' ose në shqip 'akrep'. 

Video/ Gol i pabesueshëm vjen nga Premier Liga, Lamela shënon me “rabona”

U luajt dje derbi i Londrës në Angli dhe pjesa e parë u mbyll në barazim 1-1, ndërsa ndeshja u fitua nga Arsenali 2-1. Por...

Talenti shqiptar shkëlqen me Juventusin, shënon gol në derbi ndaj Torinos

Talenti shqiptar, Luis Hasa, po shkëlqen me Juventusin, ku është grumbulluar me skuadrën e 19-vjeçarëve. Mesfushori 17-vjeçar ka gjetur rrugën e rrjetës ditën e sotme,...

“Fast and Furious”/ Mbape, sprint me 37 km/orë për të realizuar golin (Video)

Kilian Mbape është një nga futbollistët më të mirë në botë të momentit. Francezi po e vërteton këtë gjë me paraqitjet fantastike që po...

Video/ Gol dhe asist, debutim ëndrrash për sulmuesin shqiptar në Suedi

Astrit Selmani po përjeton një moment të shkëlqyer në karrierë ku ishte një nga lojtarët më të spikatur në Suedi duke shënuar 15 gola,...

Video/ Futbollisti shqiptar shënon me mjeshtëri në Kupën e Mbretit të Spanjës

Mesfushori shqiptar Enis Bardhi shënoi një gol fantastik në ndeshjen e Kupës së Mbretit kundër Real Valadolidit. 25-vjeçari ekzekutoi saktë goditjen e dënimit duke kaluar...

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Të fundit

Tiranë/ Motorristi godet kamionin tek Liqeni i thatë, dërgohet në spital

Tiranë/Informacion paraprak Në Unazë të Re, pranë Liqenit të thatë, mjeti motorr me drejtues shtetasin L. Dh., 23 vjeç ka goditur nga pas mjetin kamion...

Elbasan/ Basha: Elbasani tanimë njihet si kryeqyteti i krimit dhe jo i Normales

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha u shpreh Elbasani tanimë njihet si kryeqyteti i krimit. Basha ishte sot në Elbasan në vazhdën e një...

Peru/ Pandemia shkakton një krizë të re: Mungesa e hapësirës për varreza

Mungesa e opsioneve për varrimet e të vdekurve vjen ndërsa vendi po përjeton periudhën e tij më vdekjeprurëse të pandemisë. Më shumë se 64,300...

Daily Mail akuzon Dua Lipën për dy standarde gjatë pandemisë: Hipokrizi

Gazeta prestigjoze Daily Mail ka komentuar qëndrimet e këngëtares shqiptare me dy standarde. Ja se ç'shkruan Daily Mail në numrin e djeshëm për këngëtaren...

Tkurrja PD ’17 dhe tkurrja LSI ’21, dy fitore të PS-së

Nga Eduard Zaloshnja Edhe nëse ndodh që rinumërimi/rivlersimi/rivotimi në qarqet Berat e Durrës (ku numërimi i votave u mbyll me foto-finish) prodhon 2 mandate parlamentare...