E mërkurë, 28 Korrik, 2021
22.5 C
Tirana

Uzuni shkëlqen në Hungari, realizon dy gola me Ferencvaroshin (Video)

Myrto Uzuni vijon me formën e tij të shkëlqyer në Hungari, teksa ditën e djeshme ka shënuar dy gola për Ferencvaroshin, gjatë një ndeshjeje miqësore.

Kampionët e Hungarisë kanë qenë të pamëshirshëm ndaj Balatonalmadit duke i shënuar 14 gola, nga shtatë për çdo pjesë. Serinë e golave e hapi sulmuesi i kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni, i cili realizoi që në minutën e tretë.

Në të 11-ën Ferencvaroshi dyfishon dhe autori është sërish i njëjti, sulmues beratas, i cili ka luajtur vetëm 30 minuta e para, më pas ka dalë nga fusha.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...