E shtunë, 31 Korrik, 2021
34.5 C
Tirana

Danimarka spektakolare, goli i Dolberg i jep avantazhin në pjesën e parë

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes midis Uellsit dhe Danimarkës, e vlefshme për fazën e 1/8-ave të ”Euro 2020”. Uellsianet e nisën me vrull sfidën në minutat e para, teksa dominuan dhe ishin mjaft të rrezikshëm me rastet e tyre.

Por, Danimarka gjeti kurajon për të marrë kontrollin e lojës, dhe në minutën e 27-të, kaloi në avantazh me anë të Dolberg.

Pas një aksioni mjaft të bukur, mesfushori goditi saktë, duke e dërguar topin në cepin e portës. 23-vjeçari ka tundur rrjetën me një goditje të bukur nga jashtë zone.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shqipëria nuk ka as të majtë e as të djathtë!

Nga: Enio Civici Zgjedhjet përfunduan. Qeveria është surprizë. Opozita u konsolidua në pozicionin e saj. Pandemia vazhdon, vaksinimi po ashtu. SPAK-u fatmirësisht po dëgjohet. Temperaturat...

FOTO/ Amal Clooney shtatzënë? Ja çfarë thotë çifti

Më herët u pretendua se George dhe Amal Clooney ishin në pritje të binjakëve. Por duket se këto kanë qenë në kuadrin e thashethemeve,...

Teatri/ Veliaj nga Tokyo: Vendimi nuk bie ndesh me atë të Kushtetueses

Nga Tokyo, kryebashkiaku Veliaj ka komentuar vendimin e qeverisë, që i kalon në pronësi truallin e Teatrit Kombëtar. Në një intervistë për "News24", Veliaj...

Një raport objektiv, që mjerisht nuk e ndihmon Shqipërinë

Nga: Preç Zogaj Objektiv: ky mund të ish te vlerësimi me një fjalë të vetme i raportit përfundimtar të OSBE/ODHIR-it për zgjedhjet e 25 prillit....

Fshehu për 3 muaj tezen e vde*ur në bagazhin e makinës, për ti marrë pensionin

Një 55-vjeçar është vënë në pranga nga ana e policisë greke, pasi akuzohet për 'vrasje me paramendim' të tezes së tij. I prangosuri ishte...