E mërkurë, 22 Shtator, 2021
16.5 C
Tirana

Etiketa

danimarke

”Nuk ishte penallti për Anglinë”/ Venger: Pse gjyqtari nuk e pa vetë?

Penalltia e akorduar në minutën e 104-ët, vendosi sfidën mes Anglisë dhe Danimarkës, të vlefshme për gjysmëfinalen e ''Euro 2020.'' Sipas ish-trajnerit të Arsenalit, Arsen...

Nuk ka fitues në Londër/ Angli-Danimarkë shkon në kohën shtesë

Përfundon në barazim 1-1, koha e rregullt e ndeshjes midis Anglisë dhe Danimarkës në ”Wemblew Stadium”, sfidë e vlefshme për gjysmëfinalet e ”Euro 2020”....

Pjesa e parë mbyllet në paqe, por Danimarka realizoi super gol në ‘Wembley’

Përfundon në barazim 1-1, pjesa e parë e ndeshjes midis Anglisë dhe Danimarkës në ''Wemblew Stadium'', sfidë e vlefshme për gjysmëfinalet e ''Euro 2020''. 45...

Danimarka nuk ndalet, kalon në gjysmëfinale të ”Euro 2020”

Përfundon sfida midis Republikës Çeke dhe Danimarkës, ndeshje e zhvilluar në Baku të Azerbajxhanit për fazën e 1/8-ave në Euro 2020. Danimarka ka kaluar...

Danimarka pranë kualifikimit, Republika Çeke shtanget dy herë në pjesën e parë

Përfundon pjesa e parë midis Republikës Çeke dhe Danimarkës, ndeshje e zhvilluar në Baku të Azerbajxhanit për fazën e 1/8-ave në Euro 2020. 45 minutat...

Danimarka spektakolare, goli i Dolberg i jep avantazhin në pjesën e parë

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes midis Uellsit dhe Danimarkës, e vlefshme për fazën e 1/8-ave të ''Euro 2020''. Uellsianet e nisën me vrull...

Starton faza e 1/8 në ”Euro 2020/ Ja formacionet zyrtare të Uells-Danimarkë

Pas pak minutash, më saktësisht në orën 18:00, do të startojë faza eleminim direkt për 1/8 në kampionatin europian ''Euro 2020''. Skuadrat e para...

Ndizet Kopenhageni/ Danimarka e mbyll në avantazh pjesën e parë ndaj Rusisë

Përfundojnë pjesët e para të dy ndeshjeve të grupit B. Danimarka ka mundur në 45-minutëshin e parë Rusinë me rezultat minimal. Një ndeshje mjaft e...

Belgjika fiton me përmbysje në Kopenhagen, kalon në fazën 1/8

Ka përfunduar ndeshja midis Danimarkës dhe Belgjikës, e zhvilluar në Kopenhagen. Belgjika ka arritur të triumfojë me përmbysje ndaj danezëve, të cilët zhvilluan një...

Danimarkë-Finlandë, UEFA jep vendimin zyrtar për ndeshjen

UEFA ka vendosur që ndeshja midis Danimarkës dhe Finlandës do të rifillojë në orën 20:30. Ky vendim, erdhi pas kërkesës së lojtarëve të të...

Të fundit

Problemi me targat/ Çfarë thotë Marrëveshja e Brukselit?

Vendimi i autoriteteve të Kosovës për të zbatuar masa reciprociteti ndaj automjeteve me targa të Serbisë, që hyjnë në Kosovë, ka nxitur protesta të...

Makthi i Berishës nga një ndëshkim i ri amerikan

Nga: Mero Baze Sali Berisha po përpiqet t’i dalë përpara një ndëshkim të ri të mundshëm nga presidenti i SHBA, Joe Biden, i cili ka...

Ivanka Trump me bashkëshortin ka vizituar Shqipërinë në muajin korrik

Vajza e ish-presidentit të SHBA-së, Donald Trump, Ivanka Trump, ka vizituar rivierën e bukur shqiptare gjatë verës që lamë pas. Ajo vizitoi Shqipërinë në...

VIDEO/Ra nga avioni ushtarak, familja afgane kërkon drejtësi për djalin e tyre

Avioni i transportit ushtarak C-17 Globemaster III sapo kishte zbritur në Kabul, kur u bllokua nga qindra afganë. Një turmë e madhe mund të...

Joe Biden zvogëlon shanset për marrëveshjen tregtare me Mbretërinë e Bashkuar

Joe Biden ka zvogëluar shanset për të ndërmjetësuar një marrëveshje të tregtisë së lirë pas Brexit me Mbretërinë e Bashkuar, ndërsa zhvilloi bisedime me...