E diel, 28 Nëntor, 2021
12.5 C
Tirana

”Rizgjohet” Harry Kane, i jep avantazhin Anglisë në pjesën e parë

Përfundon pjesa e parë e sfidës midis Ukrainës dhe Anglisë, ndeshje e zhvilluar në stadiumin ”Olimpico” të Romës, e vlefshme për fazën e 1/8-ave në ”Euro 2020”.

45 minutat e para u mbyllën me avantazhin minimal të anglezëve, të cilët kaluan në epërsi me anë të Harry Kane, në minutën e 4-të.

Sulmuesi i Tottenham Hotspur, shfrytëzoi më së miri një asist nga Rahem Stërling, duke dërguar topin në rrjetë. Pas një paraqitje jo të mirë në ndeshjet e para, 27-vjeçari duke se po rigjen formën pas golit me Gjermaninë.

Ukrainsait u përpoqën të reagonin, teksa patën disa raste të mira për shënim, por pa mundur të gjejnë golin e barazimit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...