E premte, 23 Korrik, 2021
23.5 C
Tirana

Schick nuk ndalet/ Edhe pse i gjakosur, i jep avantazhin Çekisë (Video)

Përfundon pjesa e parë midis Çekisë dhe Kroacisë. Çekët ka befasuar kroatët duke gjetur golin e avantazhit me penallti.

Arbitri ka akorduar 11-të metërsh pas një goditje me brryl të Lovren ndaj Schick brenda zonës së rreptësisë dhe pasi u konsultua edhe me pamjet e ofruara nga VAR.

 

Madje, sulmuesi i Leverkusen, që ka shënuar 3 gola deri tani në Europian bashkë me këtë sot nga pika e bardhë, mori edhe ndihmën mjekësore dhe goditi 11-të metërshin ende teksa i rridhte gjak nga hundët.

 

Standings provided by SofaScore LiveScore

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   WhatsApp do t'ju lejojë të hyni në telefonata dhe në një moment të dytë

Punonjësit e Ferrokromit në Burrel pa pension, VKM nuk përcakton profesionet

Punonjësit e Ferrokromit në Burrel ankohen në Fiks Fare se nuk po mundet të zgjidhin problemin që kanë hasur me pensionin. Duke u cilësuar si...

Zyrtare/ Barcelona dhe Juventus përballen më 8 gusht në ”Camp Nou”

Barcelona dhe Juventusi do të zhvillojnë një ndeshje miqësore në datën 8 gusht. Lajmi është konfirmuar nga klubi italian, përmes një njoftimi në rrjetet...

Shtatorja e Sali Butkës/ Hajdari: Vështirësi në finalizimin e projektit

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari teksa ka folur për përurimin e shtatores së patriotit të madh shqiptar, Sali Butka, është shprehur se finalizimi i...

Shpejtësia në rrugë, një marrëzi që duhet ndalur

Nga Luan Rama Mendohej përgjithësisht se aksidenti i rëndë që ndodhi më 25 qershor të këtij viti në autostradën Fier – Vlorë, pra vetëm një...

Sfidat e gazetarëve në zonat me kriminalitet të lartë në Shqipëri

Raimond Kola, Zëri i Amerikës Disa zona me kriminalitet të lartë në Shqipëri përbëjnë një sfidë për raportimin e lajmeve. Gazetarët thonë se shpesh ndihen...