E enjte, 20 Janar, 2022
-1.5 C
Tirana

Manaj i pandalshëm me Barcelonën, shqiptari shënon sërish (Video)

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Rei Manaj po kalon një formë fanstasike në prag të sezonit të ri futbollistik.

Pas debutimit të tij me skuadrën e parë të Barcelonës ku realizoi një tripletë kundër Tarragonas, 24-vjeçari ka realizuar sërish gol në miqësoren e zhvilluar ditën e sotme.

Në ndeshjen e luajtur ndaj Gironës, shqiptari ka realizuar një gol mjaft të bukur. Në minutën e 24-ët të pjesës së parë, lushnjari ka marrë një asist nga e majta, dhe mjaftoi prekja e tij që topi të përfundonte në rrjetë.

Goli i Manajt ishte i dyti për Barcelonën në këtë sfidë, pasi golin e parë e kishte shënuar mbrojtësi Xherad Pike, me anë të një penalltie.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përfshihet nga flakët një apartament në zonën e Freskut në Tiranë

Një banesë në zonën e Freskut në Tiranë, është përfshirë nga flakët. Flakët e zjarrit kanë përfshirë banesën e marrë me qira nga shtetasja...

Ngrica, dëborë dhe temperatura deri në -4 gradë celcius

Moti në vendin tonë do të karakterizohet kryesisht nga kthjellime dhe vranësira të lehta, veçanërisht në Ultësirën Perëndimore. Ndërsa zonat përgjatë kufirit lindor, do...

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...