E enjte, 5 Gusht, 2021
21.5 C
Tirana

Etiketa

faj

Nuk u bë deputet/ Ndoka fajëson Bashën: I besova verbërisht

Deputeti i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka nuk do të jetë deputet në legjislaturën e ardhsme të Kuvendit. I renditur i 8-ti në listën e koalicionit...

Si ta përballoni më lehtë tradhtinë

Sigurisht që s’është e lehtë të shëroheni nga tradhëtia, e çfarëdollojtë qoftë ajo! Mirëpo duke ndjekur hapat e mëposhtëm, të sugjeruar nga ekspertët, shërimi mund...

Djali i diktatorit dhe faji i mbetur jetim

Nga Jonila Godole Fëmijët e diktatorëve nuk e kanë të lehtë. Ata mbajnë mbi shpinë arsenalin e krimeve që kanë kryer prindërit e tyre; mbajnë...

“Të dyja partitë politike kanë faj”, Lubonja analizon ngjarjen e “21 janarit”

Analisti Fatos Lubonja ka folur në lidhje me ngjarjen e “21 janarit”, ku 9 vite më parë humbën jetën katër persona të pafajshëm. I ftuar...

“Meta ka faj”/ Lubonja: Përkrahu reformën në drejtësi duke e ditur që…

Analisti i njohur Fatos Lubonja ka folur rreth “përplasjes” mes Edi Ramës dhe Ilir Metës duke theksuar se sipas tij, Rama ka më shumë...

Rasti i ‘Xhisielës’, Rama: S’ka faj baba për veprat e djalit sa një derr, që është aty ku e meriton

Mbrëmjen e sotme kryeministri Edi Rama ka folur për Xhisiela Malokun, ndërsa ndodhet përballë disa gazetarëve dhe analistëve. I ftuar në një intervistë për “Real...

Ish-ministri: Drejtësia në kolaps, por jo për faj të opozitës

“Sistemi i drejtësisë sot është në kolaps nga vullneti i Edi Ramës për të gjunjëzuar dhe kapur politikisht atë,” deklaron ish-Ministri i Drejtësisë, Gazment...

Barcelona sulmon Neymarin: Merkato u çmend për faj të tij

Pasi kanë shpenzuar më shumë se 300 milionë euro për dy lojtarë, drejtuesit e Barcelonës gjejnë fajtorin. Neymar është cilësuar si përgjegjësi i vetëm...

Diplomati: S’ka faj as Ahmeti as Zaevi, bëhuni bashkë ose ju pret fundi!

Bashkimi i shqiptarëve për interesa kombëtare shpeshherë ka lënë vend për interpretime, ndërsa rastet janë të shumta, qoftë në të shkuarën ashtu edhe në...

Të fundit

Situatë alarmante nga zjarret në Shqipëri

Prej disa ditësh Shqipëria ndodhet e përfshirë nga zjarret, pothuajse në të gjithë territorin e saj. Sipas të dhënave zyrtare nga Agjencia e Emergjencave...

I nxorrën fytit qumështin e dhisë së Karaburunit, kishte shijen e zjarrit

Nga: Lorenc Vangjeli Eqrem bej Vlora ka një përshkrim të jashtëzakonshëm të qelizës njerëzore shqiptare në librin e tij “Kujtime 1885 – 1925”. Evropianoperëndimori fisnik...

Moti bën kthesën e madhe, nesër priten reshje shiu

Nga nesër, gradualisht mbi vendin tonë pritet depërtimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme, të lagështa dhe më të freskëta me origjinë veriperëndimore. Moti...

Sa na kushton një zjarrvënie!

Nga: Dritan Hila Canadair, Viking, Bombardier jane emrat qe njihen avionët e shuarjes së zjarreve. Kushtojnë nga 35-65 milionë dollarë për njësi. Po kaq kushton...

Ekstradohet nga Greqia ish-anëtari i bandës së Cerrikut

Një ish-anëtar i Bandës së Cerrikut është ekstraduar nga Greqia. Nga Zyra Qendrore Interpol Tirana është kryer ekstradimi i shtetasit Bashkim Buzani, 50-vjeç. Ky...