E enjte, 1 Tetor, 2020
12 C
Tirana

Rasti i ‘Xhisielës’, Rama: S’ka faj baba për veprat e djalit sa një derr, që është aty ku e meriton

Më të lexuarat

“Nxore në pritë Azem Hajdarin”/ Fatos Klosi reagon pas akuzave të Berishës

Ish-kreu i SHIK, Fatos Klosi ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të ish-kryeministrit Berisha lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit. Berisha akuzoi Klosin se ai...

Pse konflikti Armeni-Azerbajxhan, mund t’i kushtojë Shqipërisë qindra miliona euro

Armenia dhe Azerbajxhani, po përplasen sërish mbi rajonin e kontestuar të Nagorno-Karabakut. Deri tani luftimet kanë shkaktuar dhjetëra të vrarë, dhe qindra të plagosur....

Liroi pak muaj më parë të burgosurin e përjetshëm, Enkeleda Kapedani emërohet në krye të Gjykatës së Elbasanit

Ditën e sotme në krye të gjykatës së Elbasanit është vendosur Enkeleda Kapedani. Ajo ishte në garë me gjyqtaren Pajtime Fetahu, Matilda Fetau dhe...

Tre simptomat që në 85% të rasteve konfirmojnë nëse jeni infektuar me koronavirus

Instituti i Shëndetit Publik në Britaninë e Madhe ka sqaruar se cilat janë 3 simptomat kryesore, që në 85% të rasteve konfirmojnë se një...

“Ndaloni sulmet”, Putin telefonon kryeministrin armen

Presidenti rus, Vladimir Putin, i ka kërkuar kryeministrit armen, Nikolla Pashinyan, që të ndalojë sulmet ndaj Azerbajxhanit. Putini theksoi nevojën urgjente për një armëpushim dhe...

EMRI/ Humb jetën një punonjës në ‘Rrugën e Arbrit’

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm, teksa një punonjës në Rrugën e Arbrit ka ndërruar jetë. Viktima është identifikuar si Astrit Alla,...

Në kërkim për vrasje në tentativë: Arrestohet i riu, kanosi dhe djalin e deputetit të PS

Policia e Tiranës ka vënë në pranga mbrëmjen e djeshme shtetasin Lajden Kadilli. 27-vjeçari akuzohet për “vrasje e mbetur në tentative” ndaj shtetasit Gentian Rrahmani. Vendimi...

Artan Hoxha i publikon videon e rëndë Berishës, e nxjerr ‘blof’ për ekzekutimin e Azem Hajdarit (VIDEO)

Gazetari Artan Hoxha i ka publikuar një video ish-kryeministrit Berisha, duke e nxjerrë ‘blof’ për deklaratat që bëri mbrëmjen e djeshme në emisionin "Opinion",...

Horoskopi, 30 shtator 2020/ Çfarë kanë rezervuar yjet për ju

Dashi Komoditeti i shtëpisë, miqve dhe familjes do t’ju ndihmojë të ndiheni mirë në çdo kohë shqetësuese ose të pasigurt. Njerëzit që kujdesen më shumë...

La ndeshjen në mes për të shkuar në tualet, Murinjo e ndjek nga pas (VIDEO)

Një situatë e sikletshme ka ndodhur në fushën e blertë, ku lojtari i Totenhemit ka lënë ndeshjen në mes për të shkuar në tualet....

Mbrëmjen e sotme kryeministri Edi Rama ka folur për Xhisiela Malokun, ndërsa ndodhet përballë disa gazetarëve dhe analistëve.

I ftuar në një intervistë për “Real Story”  me Sokol Ballën, Rama deklaroi i irrituar se nuk  gjykohet baba për atë që bën djali sa një derr, që është aty ku e meriton.

“Mund të përgjigjem vetëm me aspektin e sjelljeve të institucioneve dhe nuk dua të hyje në vorbullën e kazanit. Ajo është marrë peng për llogari të përdorimit mediatik dhe politik. Aho vajzë Meriton vetëm drejtësi dhe këtë asaj mund t’ia japë vetëm rruga e institucionet e drejtësisë”, u shpreh ai.

“Mos e paç te fëmija jot, por në momentin kur të vjen te fëmija jot është ca më ndryshe për ta kuptuar, unë nuk pres ta provoj te fëmija im për ta kuptuar… nuk  gjykohet baba për atë që bën djali sa një derr, që është aty ku e meriton”, tha ai për Rexhep Rrajën

Pjesë nga intervista:

Alfred Lela: Është dy muaj me vonesë kur përmend pengmarrjen, sepse këtë e ka kryer djali i deputetit tuaj. të flasim për përgjegjësitë e maxhorancës…

Edi Rama: Më kujtohet një fjalim që një anëtar i byrosë ia mbajti Mehmet Sheut për të birin… Ju kujtoj se djali i deputetit është në burg.

Lela: Ka dy momente, policia o e ka bërë punën mirë o keq

Rama: Thërrisni drejtorin e policisë për këtë. Nuk ka asnjë provë të asnjë interference politike, unë jam për të folur për anën pulitke.

Lela: Ju e arrestuat për të shfryrë për një situatë që po ju dilte nga duart

Rama: Kjo nuk është etike, e para po flas dhe e dyta unë skam ardhur për të debatuar me ju. Unë nuk arrestoj njerëz, i arreston policia me vendim të prokurorisë. Ju mendoni si të doni, por prokuroria nuk varet nga unë. Djali i deputetit, e paimagjinueshme kur të tjetër kishin pushtetin, sot ai është në burg, deputeti është pranë gruas së tij që po lufton me një kancer terminal, dhe nëse ka provën më të vogël se deputeti është i përfshirë në çdo influencë, ai do mbajë përgjegjësi. Nuk është e vërtetë që u arrestua se ngjarja u fry, detyra e policisë është bërë në mënyrë korrekte

Lexo edhe :   “Ndau paratë me oligarkët, braktisi njerëzit”, Rama publikon shifrat dhe thumbon keq Bashën
Lexo edhe :   “Ndau paratë me oligarkët, braktisi njerëzit”, Rama publikon shifrat dhe thumbon keq Bashën

Lela: Ku i keni gjetur këta deputetë, Frroku, Prenga

Rama: Stop sepse është shpifje, Frroku s’ka qenë i partisë socialistë

Lela: Ndoka, Prenga…

Rama: Këta kanë qenë, ta them unë ku i gjeta

Lela: Apo këto zona këta burra duan se me këta merren vesh, se kështu keni thënë?

Rama: Unë mund të bëj gabime por kurrë me qëllim… nëse nuk më lini të flas unë hesht. Unë them është shpifje, se Frroku ska qenë i PS, Ndoka ka qenë i PS, e kam vënë unë, por e kam vënë sepse… pse nuk më lini të flas? Vjen takon një gazetarë dhe bëni sikur jeni në Gjykatë… unë i dal për zot të gjithë atyre që kam bërë, po të kthehesha pas do i bëja prapë, por s’kam pasur kurrë në plan të fusja persona me probleme të tilla. Kur i kam futur dëshmia e penalitetit ka dalë e pastër.

Rama: Mos e paç te fëmija jot, por në momentin kur të vjen te fëmija jot është ca më ndryshe për ta kuptuar, unë nuk pres ta provoj te fëmija im për ta kuptuar… nuk  gjykohet baba për atë që bën djali sa një derr, që është aty ku e meriton.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Çfarëdo që të ndodhë, në të mirë e në të keq unë jam aty për ty”, Fifi shkon të takojë Fjolla Morinën në shtëpinë...

Pas caktimit të masës “arrest shtëpie” për shkak se u kap me 2 pistoleta në kufirin e Shqipërisë, këngëtarja Fjolla Morina është e izoluar...

“Ndau paratë me oligarkët, braktisi njerëzit”, Rama publikon shifrat dhe thumbon keq Bashën

Kreu i qeverisë Edi Rama, duke folur përmes shifrave shkruan se 10 bizneset më të mëdha në vend kanë paguar taksa 3 herë më...

“Uluni e bisedoni”, Rusia ndërmjetëson në luftën Armeni-Azerbajxhan

Lufta Armeni-Azerbajxhan çdo ditë e më shumë po bëhet edhe më e ashpër, e duket se ndërmjetësimet nga jashtë ende nuk kanë dhënë një...

Udhëzuesi/ Gjithçka që duhet të dini si do të shërbehet në ambientet e mbyllura të bareve, restoranteve e pishinave

Sikundër ishte njoftuar më herët nga ana e kryeministrit Rama dhe ministres Manastirliu, nga sot pritet të hapen ambientet e mbyllura të bareve, restoranteve...

Horoskopi, 1 Tetor 2020/ Shenjat më me fat, dashuria mund të befasojë në çdo moment

Dashi Një person mund t’ju japë disa informacione shumë interesante sot, por a do të jeni në gjendje ta lini mënjanë egon për ta dëgjuar...