E shtunë, 15 Gusht, 2020
24 C
Tirana

Etiketa

baba

Deputeti shqiptar bëhet baba për herë të parë (FOTO)

Deputeti i opozitës së re në Kuvend, Halit Valteri është bërë baba për herë të parë. Këtë lajm të gëzueshëm e ka përcjellë vetë...

Ish-shefi i “Formula 1” bëhet baba në moshën 89-vjeçare (Foto)

Ish-shefi ekzekutiv i “Formula 1”, Bernie Ecclestone, është bërë baba për herë të katërt në moshën 89-vjeçare. Partnerja e tij 44-vjeçare, Fabiana Flosi, ka sjellë...

Ron Walsey i “Harry Potter” është bërë baba

Rupert Grint, aktori i njohur në të gjithë botën për interpretimin e magjistarit me flokë të kuqe Ronald Weasley në sagën e filmit Harry...

Boris Johnson bëhet baba për herë të pestë

Kryeministri britanik Boris Johnson është bërë baba për herë të pestë. Partnerja e tij, Carrie Symonds ka sjellë në jetë një djalë. Lajmin e ka bërë...

Richard Gere bëhet baba për herë të tretë në moshën 70 vjeç

Pothuajse 71 vjeç, Richard Gere është bërë baba për herë të tretë. Sipas tabloidit spanjoll "Hola!" gruaja e tij Alejandra Silva, e martuar në...

1939/ Mbreti Zog ishte baba i një djali trashëgimtar i fronit të Shqipërisë

Aurenc Bebja - “Paris-soir” ka botuar, të enjten e 6 prillit 1939, në ballinë, një shkrim në lidhje me lindjen e Leka Zogut I,...

Taulant Xhaka, baba për herë të parë

Futbollisti i mirënjohur shqiptar, Taulant Xhaka dhe partnerja e tij, Arbnora Nuredini janë janë bërë prindër për herë të parë. Lajmin e ka bërë të...

Kevin Hart së shpejti baba për herë të katërt

Aktori i njohur Kevin Hart së shpejti do bëhet serish baba. Lajmin e bëri të ditur vetë ai në Instagram ku publikoi një fotografi të...

Irani kërcënoi Shqipërinë, qytetarët:Amerika “baba” i botës, i kap mizat në ajër

Vrasja e ish-gjeneralit Qasem Soleimanit thelloi tensionet mes Iranit dhe Amerikës. Ai u vra në datën 3 janar, nga një sulm ajror i SHBA-së,...

Babai shqiptar ekzekuton të bijën dhe dhëndrin në prag të Vitit të Ri

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur natën e ndërrimit të viteve në një familje shqiptare në Yarraville, Melbourne, Australi, ku babai ka qëlluar për...

Të fundit

U tha se do punohej natën, pala greke mbyll doganën në Kakavijë

As sot nuk ka marrë zgjidhje radha kilometrike në Kakavijë, që vijon prej tre ditësh. Ndonëse u duk se diçka do të lehtësohej, pasi...

Pala greke mbyll punën, mijëra shqiptarë kalojnë një natë tjetër rrugëve

Mijëra qytetarë do të kalojnë edhe një tjetër natë rrugëve. Pala greke në pikën kufitare të Kakavijës, ka mbyllur punën. Pak minuta pas orës...

“Janë të paktën tre vaksina që po provohen në Itali”, Brataj tregon në çfarë faze janë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur në lidhje me përpjekjet botërore për prodhimin e një vaksine ndaj COVID-19. Ai thotë se në...

“Para se të vdiste, Musine Kokalari më thirri mua dhe kunatën time”/ Dëshmia e ish-të burgosurit politik

Nga: Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon historinë e panjohur të Musine Kokalarit gjatë periudhës që ajo ka qenë e internuar në qytetin e Rrëshenit, ku ishte internuar...

“S’mund të ndjeja shije, flokët vazhdojnë të më bien”, Sara Hoxha rrëfen pasojat e koronavirusit

Pak më herët, Sara Hoxha zbuloi me anë të një postimi në Instagram se ishte infektuar me koronavirus. Ajo ka përcjellë një tjetër postim,...