Boris Johnson bëhet baba për herë të pestë

Kryeministri britanik Boris Johnson është bërë baba për herë të pestë.

Partnerja e tij, Carrie Symonds ka sjellë në jetë një djalë.

Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësi i çiftit: “Kryeministri dhe Symonds janë të entuziazmuar të njoftojnë lindjen e një djali të shëndetshëm në një spital në Londër”.

Kujtojmë se Johnson ka edhe katër fëmijë të tjerë nga martesat e mëparshme.