E diel, 20 Qershor, 2021
23.5 C
Tirana

Kthim virusi në Kinë, ja çfarë ka ndodhur gjatë 24 orëve të fundit

Pak ditë më parë, Kina po raportonte raste që vinin në ulje sa i takon numrit të të infekttuarve. Por duket se situata ka ndryshuar sërish, dhe gëzimi ka zgjatur fare pak. Gjatë 24 orëve të fundit, Kina ka raportuar 22 raste të reja të koronavirusit, nga 6 raportuar një ditë më parë. Me shifrën e fundit, bilanci i përgjithshëm i infeksioneve me COVID-19 deri më tani ka shkuar në 82.858, raporton Reuters.

Komisioni Kombëtar i Shëndetit, në një deklaratë të shpërndarë sot, bën me dije se numri i rasteve të importuara që përfshinin udhëtarët nga jashtë është rritur në 21 të martën, nga 3 një ditë më parë.

Rastet e reja asimptomatike, që përfshijnë pacientë të infektuar me virus por që nuk shfaqin simptoma, ranë në 26 nga 40 një ditë më parë.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve nga COVID-19 ka mbetur i pandryshuar, në 4.633.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Tragjike/ Lushnje, 17-vjeçarja humb jetën pasi ra nga pema

Një 17-vjeçare nga Lushnja humbi jetën pasi u rrëzua nga pema Raportohet se kanë qenë familjarët që e kanë dërguar me shpejtësi drejt spitalit të...

Euro 2020/ Mbyllet grupi A, Italia dhe Uellsi kalojnë, italianët me rekord

Itali-Uells 1-0 Italia barazoi rekordin e vet të të gjitha kohërave me 30 ndeshje si e pamposhtur pas një fitoreje 1-0 kundër Uellsit në Stadiumin...

Profil/ Ngolo Kante, 5 detaje domethënëse mbi “motorrin” e Francës

I vogli Kante Historia e Kantésë është e ngjashme me atë të shumë emigrantëve nga Afrika. Lindur në periferi të Parisit, nga një familje shumë...

Infektimet/ Shqipëria me vetëm dy raste të reja në 24 orët e fundit, 0 vdekje

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19 dhe të mos...

Formula 1/ “Holandezi fluturues’ mund Hamiltonin në xhiron e parafundit

Max Verstappen rriti diferencën e pikëve nga vendi i dytë në kampionat pasi parakaloi pikërisht atë, të dytin, Lewis Hamilton në një duel tjetër...