E premte, 3 Prill, 2020
12 C
Tirana

Etiketa

kina

Po i rikthehej normalitetit, Hong Kongu sërish në karantinë nga koronavirusi

Atëherë kur mendohej se gjithçka po shkonte mirë, Hong Kongu është futur sërish në karantinë. Qendra për Mbrojtje të Shëndetit (PK) ka publikuar shifrat e...

Apple i dhuron 7 milion dollarë Kinës

Apple ka dhuruar 50 milion yuan, ekuivalente me pak më shumë se 7 milion dollarë, për kujdesin shëndetësor kinez. Kjo u njoftua sot nga...

Pse Kina duhet të japë llogari për pandeminë e koronavirusit

Nga: Michael Auslin “National Riview” Partia Komuniste Kineze (PKK), po zhvillon aktualisht një fushatë të egër propagandistike, që synon të shmangë fajin për origjinën e...

Ia kalon Kinës/Spanja zë vendin e dytë në botë, me më shumë viktima nga koronavirusi

Spanja ka publikuar bilancin e viktimave nga koronavirusi për 24 orët e fundit dhe situata nuk duket fare mirë. Sipas Worldometer, më shumë se 630...

Nuk ia dolën dot mbanë me monitorimin e njerëzve, s’do ta besoni çfarë mase merr Italia

Gjatë ditëve të fundit është vënë re se italianët nuk respektojnë rregullat e vendosura për mbrojtjen nga Covid-19. Ndonëse autoritetet nuk ia kanë dalë...

Kina ‘ia hodhi’ me koronavirusin, nis 8 ton pajisje mjekësore në Greqi

Kina që dikur ishte epiqendra e koronavirusit, tashmë ia ka dalë mbanë duke ia hedhur paq në këtë pandemi. Tashmë që vala e të...

Kur do të jetë gati vaksina kundër koronavirusit? Ja çfarë po shpresojnë shkencëtarët

Rreth 35 kompani dhe institucione akademike, janë në garë më kohën dhe me njëra-tjetrën, për të prodhuar vaksinën kundër koronavirusit, që deri tani ka...

Guvernatorët thirrje kryeministrit Conte: Ndërmarjet dhe zyrat të mbyllen deri më 1 maj

Mbyllja e Italisë do të shkojë të paktën deri më 1 maj. Kjo konfirmohet nga kryeministri italian Giuseppe Conte. Bilanci është negativ. Brenda 24...

Itali/ Dyshime nëse karantina po e bllokon koronavirusin, por s’ka asnjë plan B

Nga: Barbie Latza Nadeau & Valentina Di Donato “CNN” Italia po hyn në javën e katërt të krizës më të rëndë kombëtare, që nga Lufta...

Për të frenuar koronavirusin, do të duhet të presim disa muaj

Nga: Herve Morin, Paul Benkimoun & Chloé Hecketsweiler “Le Monde” Përballë një virusi siç është Sars-Cov-2, kundër të cilit nuk ka ende një vaksinë apo...

Të fundit

Çfarë po ndodh me Shkodrën? 12 të infektuar për 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit, mjaft shqetësuese janë shifrat që vijnë nga qyteti i Shkodrës lidhur me personat e infektuar me koronavirus. 12 raste...

Ëndrra e madhe bëhet realitet, Ronaldo dhe Messi do të luajnë në një skuadër sezonin e ardhshëm

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi kanë ndarë më dysh botën e sportdashësve të futbollit, por për adhuruesit më të mëdhenj të këtij sporti vjen...

“Kështu do përfundonim nëse s’do izoloheshim”, Rama: Kemi hyrë në zonën e zjarrit

Kryeministri Rama ka përcjellë një video me mjaft rëndësi, ku paralajmëron qytetarët anembanë vendit se kemi hyrë në zonën e zjarrit. Ai thekson se...

Kina mban sekret masën e shpërthimit të koronavirusit

Sipas një raporti të shërbimeve sekrete të SHBA-së përgatitur për Shtëpinë e Bardhë, Pekini e ka ulur numrin e rasteve të të infekturave me...

Shqiptarët vazhdojnë ritualin e shëtitjeve, ja çfarë ka bërë policia gjatë 24 orëve të fundit

Policia e Shtetit vijon me misionin për të parandaluar të gjitha rastet abuzive, lidhur me masat e ndërmarra nga ana e qeverisë për COVID-19....
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT