E hënë, 3 Gusht, 2020
34 C
Tirana

Etiketa

boris johnson

“Mbreti i botës“ duket i plakur

U mbush një vit që kryeministri britanik, Boris Johnson është në post, një vit i shoqëruar nga dështime dhe gabime. Duket se Boris Johnsonit...

Johnson shuan shpresat: Pandemia përfundon nga mesi i vitit 2021

Ndonëse u duk se ishte në trend rrënës numri i të infektuarve, situata në mbarë botën është mjaft e rëndë. Shpresa e vetme është...

Kryeministri britanik jep shpresë: Së shpejti do i kthehemi normalitetit

Kryeministri britanik, Boris Johnson, tha se Mbretëria e Bashkuar do të kthehet në një “normalitet domethënës” nga mesi i nëntorit. Ky vend është aktualisht ndër...

Babai i Boris Johnson ‘kundërshton’ të birin, niset me pushime në Greqi

Babai i kryeministrit britanik, Boris Johnson, ka injoruar rekomandimet e qeverisë dhe është nisur për pushime në Greqi. Qeveria britanike ka rekomanduar qytetarët britanikë që...

Kryeministri britanik përfshihet në një aksident me makinë (VIDEO)

Boris Johnson është përfshirë në një incident, ku mjeti në të cilën udhëtonte është dëmtuar. Por çfarë ndodhi? Teksa makina e Johnson, tip Jaguar, po...

Shembulli nga Britania dhe VIP-at shqiptarë që s’pyesin për shtet

Nga: Mustafa Nano Britania e Madhe ka qenë në karantinë, si shumë vende të tjera. Dhe karantina është respektuar nga pjesa më e madhe e...

Nga larja e duarve tek përdorimi i tualeteve, Boris Johnson këshillon qytetarët

Kryeministri britanik Boris Johnson ditën e sotme njohu qytetarët me masat e reja të lehtësimit. Ai nuk ngurroi që t’i këshillonte ata rreth larjes së...

Pasojë e koronavirusit? Johnson shfaq probleme me shikimin

Kryeministri britanik, Boris Johnson është shprehur se koronavirusi mund të ketë ndikuar në shikimin e tij. Në një konferencë për mediat ditën e djeshme, Johnson...

Boris Johnson tregon problemin shëndetësor që i shkaktoi koronavirusi

Kryeministri britanik Boris Johnson ditën e sotme tregoi problemin shëndetësor që i shkaktoi koronavirusi. Johnson deklaroi se aktualisht ka probleme me shikimin. Në daljen e fundit...

Takoi prindërit gjatë karantinës, kërkohet dorëheqja e krahut të djathtë të Johnson

Krahu i djathtë i Boris Johnson, Dominic Cummings po merr shumë kritika negative në rrjet, pasi është zbuluar së fundmi se ai vetë ka...

Të fundit

Arrestohet një nga trafikantët më të kërkuar në Meksikë (Foto)

Një nga trafikantët e drogës më të kërkuar në Meksikë, “El Marro”, ka përfunduar në pranga. Ushtria dhe policia federale meksikane arritën më në fund...

Shtypi gjerman aludon se Papa Benedikti XVI vuan nga një infeksion i rëndë

Media gjermane, “Passauer Neue Presse”, shkruan se Papa Benedikti XVI ka një infeksion të rëndë në fytyrë. Media thotë se e ka siguruar këtë informacion...

Gazetari kritikon SPAK-un: Heton “Ora News”, por fle gjumë për “Agon Channel”

Gazetari Dritan Kaba e cilëson vendimin për sekuestrimin e televizionit ‘Ora News’, të ngjashëm me atë të ‘Agon Channel’. Përmes një postimi në Facebook, Kaba...

Nga shkaku tek trajtimi: Pse të jesh perfeksionist është e rrezikshme

Çfarë është perfeksionizmi? Njerëzit me perfeksionizëm shpeshherë i vendosin vetes standarde të larta, ndonjëherë të pamundura për t’u arritur. Ata mendojnë se ajo çfarë bëjnë...

Një tjetër konflikt në horizont, Putin mund të aneksojë territorin e Bjellorusisë

Nga Frederick Kempe “CNBC” Pavarësisht gjithë fokusit legjitim mbi rritjen e tensioneve SHBA-Kinë, surprizat këtë verë për Perëndimin ka më shumë të ngjarë të vijnë...