E shtunë, 12 Qershor, 2021
26.5 C
Tirana

Nuk u bë deputet/ Ndoka fajëson Bashën: I besova verbërisht

Deputeti i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka nuk do të jetë deputet në legjislaturën e ardhsme të Kuvendit.

I renditur i 8-ti në listën e koalicionit ”Aleanca për Ndryshim”, Ndoka nuk arriti ta thyejë herësin, pasi Partia Demokratike siguroi 5 mandate në qarkun e Shkodrës.

I ftuar në emisionin ”Top Talk”, Ndoka fajësoi kryedemokratin Lulzim Basha, pasi sipas tij koalicioni nuk ishte funksional.

Ndër të tjera, Ndoka tha se gaboi duke i besuar verbërisht Bashës të ardhmen e forcës politike që ai drejton, teksa shtoi se do të dorëhiqet.

Nard Ndoka: ”Unë e konsideroj mision të mbyllur, pasi i besova verbërisht Bashës. Edhe nëse opozita do të ishte fituese, prapë do ta bëja. Në shtator-tetor do mblidhet kongresi dhe do të zgjidhet kryetari i ri. I besova të ardhmen e PDK-së Bashës dhe kjo është e pafalshme për mua. Faji është imi, sepse i besova verbërisht Lulzim Bashës.

Unë jam përpjekur në mënyrë maksimale të bëj fushatë për opozitën. Por, ka pasur dhe një problem. Koalicioni nuk ka qenë funksional. Basha u foksusua më tepër te kompania që e këshillonte se sa të takohej te aleatët.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Berisha në krye të PD? Ja çfarë thotë rivali i Bashës, Fatbardh Kadilli

Vlorë/ Po ndiqej nga policia, automjeti përplaset dhe përmbyset

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Vlorës. Mësohet se një automjet nuk ndaloi gjatë postbllokut të policisë, dhe shoferi,  në...

Ushtarët e Antikrimit s’mund t’i hidhen krimit

Nga: Preç Zogaj Drejtësia e re me bashkautorësi amerikane dhe europiane, në konceptim dhe zbatim, të cilën unë e kam mbështetur e do të vazhdoj...

Asisti i Shaqirit nuk mjafton, Zvicra ndalet nga Uellsi (Video)

Përfundon ndeshja e dytë e kampionatit europian ''EURO 2020''. Ndeshja e vlefshme për grupin A, midis Uellsit dhe Zvicrës është mbyllur në barazim, me...

Zgjedhje për kreun e ri/ Gjana: Komisionerët e kandidatëve vetëm nga degët e PD

Komiosionerët e çdo kandidati për kryetar në PD duhet të jenë anëtarë të degës përkatëse të PD-së ku do propozohen për këtë proces. Ka...

Asnjë viktimë nga koronavirusi, 12 raste të reja në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vendin tonë paraqitet e qëndrueshme. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 12 raste të reja me Covid-19, nga 2.916 testime...