E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

Ervin Bushati

Shkarkimi i Metës/ Deputeti i PS: Do zëvendësohet me një grua!

Në kohën kur mazhoranca ka nisur procedurat për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, kryetari i PS Tiranë, Ervin Bushati, ka dhënë sinjale të qarta...

Zgjedhjet / Ervin Bushati reagon pasi “u mund” nga Rakipi: Punova pastër!

Ervin Bushati, kreu i PS në Tiranë, ka reaguar për herë të parë, pasi ngeli jashtë Parlamentit, duke qenë se nuk siguroi një numër...

Fenomeni “Tirja”,/ Bushati: Ndodh kudo, në Gjermani doktori vrau 118 pacientë

Deputeti i Partisë Socialiste Ervin Bushati e ka quajtur të turpshme faktin e fokusimit të vëmendjes ndaj rastit të sanitares së Shefqet Ndroqi, Tire...

Basha braktiset nga familjarët, djali i xhaxhait të tij anëtarësohet në PS

Djali i xhaxhait të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vendosur të anëtarësohet në Partinë Socialiste. Lajmin e ka bërë me dije drejtuesi i...

Prej 8 ditësh i infektuar, deputeti i PS tregon si është gjendja shëndetësore

Deputeti i PS Ervin Bushati, është infektuar me COVID 19. Ai njofton se është në ditën e tetë, dhe se pas trajtimit ndjehet në...

Hetimet për pasurinë e deputetit Ervin Bushati, PD letër SPAK-ut

Partia Demokratike i ka dërguar një letër SPAK, ku i kërkon sqarime në lidhje me hetimet për deputetin e PS-së, Ervin Bushati. Sekretari i Përgjithshëm...

Padia ndaj Bushatit/ PD kërkon informacion mbi fazën ku ndodhen hetimet

Partia Demokratike i ka kërkuar sot Prokurorisë informacion për fazën e hetimeve për çështjen e deputetit të PS-së, Ervin Bushati. PD e ka ngritur padinë...

Akuzat ndaj Gjonajt/ Bushati: Ja pse e sulmojnë ministren

Deputeti Ervin Bushati ka reaguar pas deklaratave të presidentit Meta për ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj. I ftuar në emisionin “Kjo Javë” në News24, Bushati...

Bushati: Meta është dy herë në konflikt interesi me Gjykatën Kushtetuese

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati, është shprehur se presidenti Meta është në konflikt interesi dy herë me Gjykatën Kushtetuese. Ai vuri në dukje...

“Parlamenti mos futet në ujëra të turbullta”, Bushati kundër Projekt-Rezolutës

Në komisionin e Jashtëm po diskutohet Projekt-Rezoluta e hartuar nga deputeti socialist, Ervin Bushati. Projekt-Rezoluta e hartuar nga Bushati është “Për Ndërhyrjet e Huaja në...

Të fundit

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...

Shira dhe reshje dëbore, temperatura në -2 gradë

Vranësira, shira dhe reshje dëbore mbizotërojë motin në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, ku më të konsiderueshme reshjet do...

Sigurimi i makinës nuk pritet të kushtojë më njëlloj për të gjithë

Çmimet që drejtuesit e mjeteve do të paguajnë për sigurimin e detyrueshëm të mjeteve do të diferencohen bazuar në faktorët që ndikojnë në rrezikun...