E hënë, 24 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Zgjedhjet / Ervin Bushati reagon pasi “u mund” nga Rakipi: Punova pastër!

Ervin Bushati, kreu i PS në Tiranë, ka reaguar për herë të parë, pasi ngeli jashtë Parlamentit, duke qenë se nuk siguroi një numër të madh votash preferenciale. Vendin e tij e zuri Ornaldo Rakipi, djali i Aqif Rakipit, i cili mori mbi 15 mijë vota preferenciale, duke i habitur të gjithë, jo vetëm në PS. Bushati ka thënë se ka punuar pastër dhe fort për Partinë Socialiste. Ai ka shtuar punën e tij për edhe rritjen me vota të Rilindjes dhe u ka kërkuar ndjesë mbështësve të tij për mungesën e votave preferinciale.

Ai shkruajtiu në rrjetin social Facebook:

TË PUNOJMË PËR PS

Unë si qytetar i Tiranes, i pari i kryesisë së PS-së  së Tiranës, punova fort për objektivin e Partisë Pocialiste: pastër drejt dhe suksesshëm. PS Tiranë mori një numër rekord votash +19,042 më shumë se në vitin 2017, falë përpjekjes sonë të përbashkët në këto dy vite bashkë. Në cilësinë e Kryetarit të PS-së të Tiranës ndjeja se kisha përgjegjësinë për të gjithë përfaqsuesit e Partisë Socialiste Tiranë dhe u sigurova qe energjia jonë të shkonte për të miren e madhe: #PS12

Falenderoj mbështetesit e mi për gjithë energjinë dhe qytetarinë e treguar dhe ndjesë po përsëri për mbështetesit e mi, edhe si i pari socialist i Tiranes për pritshmeritë individuale: me e rëndësishme dhe më e bukur është FITORJA E MADHE E PS! Tani na pret një punë edhe më e madhe!!!

Kryetari PS Tiranë, Ervin Bushati!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...