E diel, 16 Janar, 2022
15.5 C
Tirana

Basha braktiset nga familjarët, djali i xhaxhait të tij anëtarësohet në PS

Djali i xhaxhait të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vendosur të anëtarësohet në Partinë Socialiste.

Lajmin e ka bërë me dije drejtuesi i qarkut të Tiranës, Ervin Bushati, duke publikuar dhe një foto, ndërkohë që kushëriri i parë i Bashës mban kartën në dorë.

Altin Basha prej kohësh e ka shprehur haptazi votën e tij për PS, ndërsa sot është bërë zyrtarisht anëtar i kësaj partie, duke “braktisur” kushëririn e tij që kandidon për kryeministër.

Mesazhi është i dyfishtë pasi Altin Basha i përket njësisë bashkiake numër 8, e njohur më parë edhe lagja e kryedemokratit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...