E premte, 15 Janar, 2021
9 C
Tirana

Prej 8 ditësh i infektuar, deputeti i PS tregon si është gjendja shëndetësore

Deputeti i PS Ervin Bushati, është infektuar me COVID 19. Ai njofton se është në ditën e tetë, dhe se pas trajtimit ndjehet në gjendje më të mirë shëndetësore.

Bushati ka shprehur mirënjohjen ndaj mjekëve, për sakrificën dhe punën e palodhur në këto ditë të vështira.

Ai i është shtuar listës së politikanëve shqiptarë që janë infektuar me koronavirus, pasi më herët e kanë kaluar këtë “sfidë” edhe disa deputetë të tjerë.

Statusi

#Dita8

Mirënjohje për mjekët #TANË: Sakrificën dhe Punën e palodhur në këto ditë të vështira

Fatmirësisht pas trajtimit ndjehem shumë mirë.

Besimplotë

Respekt

Mirënjohje

Sot për mjekët tanë Ata të cilët ndodhen në çdo orë e minutë në vijën e parë të zjarrit në këtë Luftë.

U uroj shërim të shpejtë të gjithë atyre që po përballen me këtë virus të pabesë!

#Bashkëdojadalim #Ekip #ErvinBushati #Bashkë #PSTiranë #Energji #PS2021 #Aktiv #Repeat74 #Fitore #KokenLart

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ramës nuk i del inati: Nën ujë janë Saliu, Iliri, Luli dhe Mona

Marrë shkas nga fjala e Ramës për përmbytjet, kryedemokrati Basha i ka kthyer menjëherë përgjigje, duke thënë se kryeminsitri bën propagandë me fatkeqësinë. Për...

Legjenda urbane e piktorit të mallkuar: Fëmijët e përlotur të Xhovani Bragolin

Ai është piktori venecian Bruno Amadio, ose i njohur më shumë si Xhovani Bragolin. I lindur në vitin 1911, artisti, për të cilin nuk...

Përmbytjet ‘mollë sherri’, Rama: Meta është në hall, se ndihmoj dot

Rama i ka kthyer përgjigje Metës sa i takon përmbytjeve. Kujtojmë këtu se presidenti Ilir Meta kërkoi reagim të shpejtë nga qeveria dhe jo...

Vetë e bëri vaksinën, Rama ua pret shkurt deputetëve

Kryeministri Rama deklaroi në konferencën me gazetarët se asnjë ministër, deputet dhe drejtor që nuk është mbi 75 vjeç, nuk do të jetë i...

Bien infektimet, Kosova lehtësohen masat anti-Covid

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një situatë diku më e përmirësuar në Kosovë, si pasojë e koronavirusit vdekjeprurës. Teksa numri i të...