E enjte, 29 Tetor, 2020
14.4 C
Tirana

Etiketa

dvorani

Ardian Dvorani i kthen përgjigje KLGJ

Së fundmi Ardian Dvorani i ka kthyer një përgjigje KLGJ. Kjo e fundit i kishte vënë Dvoranit në dispozicion gjashtë vende në gjashtë gjykata të...

‘Zhbllokohet’ Gjykata e Lartë/ Zgjidhet nënkryetari që do të ketë kompetencat e kryetarit

Pas një kohe të gjatë pa drejtues, tashmë është emëruar zv.kryetari i Gjykatës së Lartë. Në këtë post është zgjedhur Sokol Sadushi, i cili...

Largimi i Dvoranit, zbardhet argumenti i KLGJ-së

Së fundmi është zbardhur shkresa e KLGJ-së drejtuar Ardian Dvoranit, ku argumentohet se përse u deklarua e përfunduar detyra e tij në Gjykatën e...

KLGJ i hoqi mandatin/ Dvorani: Gafë e paimagjinueshme, do shoh si do katranosin arsyetimin

KLGJ vendosi sot mbarimin e mandatit të Dvroranit, si anëtar i Gjykatës së Lartë, me 6 vota pro dhe 3 kundër. Pak minuta pas...

Diskutimet/ KLGJ vendos përfundimin e mandatit të Dvoranit

KLGJ ka vendosur për përfundimin e mandatit të gjyqtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Anëtarët kanë vendosur me 6 vota pro përfundimit të...

Kërkoi shkarkimin e Dvoranit, ja çfarë thotë Meta

Presidenti i vendit, Ilir Meta, ka reaguar pas vendimit të Këshillit të Lartë Gjyqësor që shtyu vendimin për Ardian Dvoranin. Kreu i Shtetit kishte kërkuar...

Shkarkimi i Dvoranit, KLGJ rrëzon kërkesën e Metës

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka rrëzuar kërkesën e presidentit Meta, për shkarkimin e Ardian Dvoranit, nga kreu i KED, me pretendimin se i ka...

KLGJ vendos sot për fatin e Dvoranit, Meta jep mesazhin e koduar

Dëshmorët e atdheut janë përkujtuar në një ceremoni historike. Pas kësaj ceremonie, Meta është pyetur nga gazetarët lidhur me vendimin që pritet të japë...

Meta rinis ‘luftën’ me Dvoranin

Mbarimi i mandatit të Ardian Dvoranit si anëtar i Gjykatës së Lartë, pritet të shqyrtohet nesër në KLGJ në orën 12:00, ku do të...

Rikthehen përplasjet, Meta kërkon largimin e Dvoranit nga sistemi i drejtësisë

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka dhënë shenjat se i është rikthyer përplasjeve me Kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. Presidenti...

Të fundit

Juve bie në Torino përballë Barçës, Sevilja dhe Dortmundi bëjnë detyrën

Përfundojnë ndeshjet e dyta në grupe të Champions League. Barcelona ka mundur pastër 2-0 Juventusin. Lacio dhe Klub Bryzh e kanë mbyllur në barazim 1-1...

Topalli prezantoi partinë e re, thumbon Ndoka: Sot “rilindi” Jozefina, urime

Sulme të shumta ka pasur ditët e fundit ndaj Jozefina Topallit dhe të gjithë eksponentëve që kanë braktisur Partinë Demokratike për të krijuar forcat...

Morata i shënon tre herë Barcelonës, asnjë gol nuk vlen

Dy herë dërgoi topin në rrjetë Alvaro Morata në pjesën e parë përballë Barcelonës në Champions League, por goat u anuluan për pozicione të...

Më shumë se 71 milionë amerikanë kanë votuar tashmë në zgjedhjet presidenciale

Amerikanët po votojnë herët për zgjedhjet presidenciale të së martës së ardhshme në shifra rekord, si rezultat i ndjenjave të forta pro ose kundër...

Nuk kemi shkop magjik, Manastirliu-qytetarëve: Mbani maskat dhe ruani distancën

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu iu ka bërë thirrje qytetarëve që të respektojnë masat e vendosura nga autoritetet shëndetësore. Sipas saj, vetëm në këtë mënyrë...