E premte, 22 Janar, 2021
11 C
Tirana

Ardian Dvorani i kthen përgjigje KLGJ

Së fundmi Ardian Dvorani i ka kthyer një përgjigje KLGJ.

Kjo e fundit i kishte vënë Dvoranit në dispozicion gjashtë vende në gjashtë gjykata të ndryshme Apeli.

Ndërsa raportohet se ish-gjyqtari i Gjykatës së Lartë ka zgjedhur Gjykatën Administrative të Apelit të Tiranës.

Rikujtojmë se sipas ligjit, gjyqtarëve të Gjykatës së Lartë, pas përfundimit të mandatit, u lind e drejta për të kërkuar emërim nëpër gjykatat e Apelit.

Ardian Dvorani u shkarkua nga detyra pak kohë më parë me vendim të KLGJ, e cila e konsideroi mandatin e tij të përfunduar në Supreme dhe në KED.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...