E enjte, 22 Tetor, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

pergjigje

Ardian Dvorani i kthen përgjigje KLGJ

Së fundmi Ardian Dvorani i ka kthyer një përgjigje KLGJ. Kjo e fundit i kishte vënë Dvoranit në dispozicion gjashtë vende në gjashtë gjykata të...

Komisioni i Venecias i përgjigjet Kurtit

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, para disa ditësh dërgoi kërkesë për opinion në Komisionin e Venecias në lidhje me kompetencat e Presidentit Hashim Thaçi...

Dy rastet me koronavirus/ Manastirliu: Kur dalin përgjigjet e familjarëve

Në studion e emisionit “Opinion”, Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka shpjeguar në mënyrë të detajuar, historikun e 2 rasteve të identifikuara me koronavirus...

“Janë të dënuar të përpëliten në zjarrin e urrejtjes”/Rama iu përgjigjet akuzave

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratave të opozitës dhe presdientit, se qeveria do të shpërdorojë ndihmat e dhëna në Konferencën e Donatorëve. Përmes një...

Balla: Një përgjigje për Lulzim rrugë-humburin

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla sot, teksa fliste nga Kuvendi, theksoi se ka një përgjigje për kryetarin e Partisë Demokratike,...

Kërkoi shtyrje të aplikimit, INTERPOL i kthen përgjigje Kosovës

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar që në ditën e parë të fillimit të punës së Asamblesë Gjenerale, që të shtyhet...

Trump: Kam shumë alternativa përgjigjeje për Iranin

Donald Trump u shpreh sot se ka shumë alternativa për t’iu përgjigjur Iranit, pas sulmeve të së shtunës mbi rafineritë saudite të naftës në...

“Çfarë di të bësh në jetë veçse të harxhosh lekët e babit?” Erik Fullani jep përgjigjen epike

Djali i ish-Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, ka bërë ujë ditët e fundit në media, sa i përket lajmeve për lidhjen e...

Meta i kthen përgjigje letrës së Kuvendit, kërkon ndihmën e Ruçit

Presidenti i vendit Ilir Meta i ka kthyer përgjigje letrës së Kuvendit të Shqipërisë lidhur me dekretet për zgjedhjet. Në përgjigjen e tij, kreu i...

Presidenca nuk ia vonon përgjigjen Shahinit: Askush s’duhet të guxojë…

Rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni ka shkaktuar përplasje mes Presidencës dhe qeverisë, konkretisht Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe Rinisë. Ministrja Shahini iu përgjigj...

Të fundit

Talebanizmi kërkon një përgjigje shtetërore

Nga: Mero Baze Ambasadori i Kosovës në Francë, Qëndrim Gashi po përballet me një fushatë lincuese nga përfaqësues zyrtarë të klerit myslyman në Kosovë dhe...

“Një projekt i shumë ëndërruar”, Rama publikon pamjet nga aeroporti i Kukësit

Kryeministri Edi Rama ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale, pamjet nga aeroporti i Kukësit. Ai e ka nisur ditën me publikimin e pamjeve nga...

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, mjeti del nga rruga

Një aksident me pasojë plagosjen e një gruaje ka ndodhur herët në mëngjes, në autostradën Tiranë-Durrës. Një makinë tip ‘Golf’ ka humbur kontrollin, dhe...

Nuk i braktis kurrë fati, njihuni me të përkëdhelurit e horoskopit për sot

Dashi Nëse keni vuajtur nga një sëmundje, thjesht të qenët pozitivë dhe të lumtur do të jetë mënyra më e mirë për të gjitha problemet...

Tërmeti i fuqishëm ‘shkund’ Greqinë, sa ishte magnituda

Greqia është tronditur nga një tërmet i fuqishëm. Tërmeti me magnitudë 5.2 i shkallës Rihter ka goditur Greqinë mbrëmjen e djeshme, në orën 23:00....