Duka-Ramës: Përse kandidove dhe në Durrës, të detyruan krimi dhe oligarkët?

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka i është përgjigjur deklaratës së kryeministrit Edi Rama, i cili ditën e djeshme e etiketoi si një rritës pulash.

Sipas Dukës, kreu i qeverisë është përfaqësuesi i kriminelëve që e detyruan të kandidonte në qarkun e Durrësit.

Ai shprehet se Rama është kthyer në një gogol dhe makth për shqiptarët, por do të ketë të njëjtin fund sit ë gjithë diktatorët.

Postimi i Shehajt në rrjetin social, Facebook

Përse kandidove dhe në Durrës, të detyruan krimi dhe oligarkët?!

– Ti çfarë përfaqëson?!

Ja ta them unë:

– Ti je përfaqesues i kriminelëve, unë i njerëzve të thjeshtë të Shijakut dhe Durrësit.

A të duan shqiptarët?

Ja ta them unë:

– Ti robo je bërë gogol për shqiptarët, unë përherë miqësor me popullin tim.

Çfarë di për vete Ti në 8 vite  qeverisje?

Ja ta them unë:

 – Ti je kthyer në mankth për shqiptarët!!! Unë dhe kolegët e mi jemi shpresa.

Dhe në mbyllje nga Shijaku të them:

– Vazhdo Robo diktatorët kanë të njëjtin fund kudo