Më 25 prill, nuk do lëvizë as qafën/ Kryemadhi: Pse lista e Ramës është humbëse

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi i ka kthyer përgjigje kryeminsitrit Edi Rama, pasi ky i fundit ironizoi listën e kandidatëve, t1% forcës politike që ajo drejton.

Gjatë konferencës për shtyp nga selia e LSI-së, Kryemadhi e cilësoi Ramën si një balerinë, teksa e siguroi se më 25 prill nuk do të jetë më në gjendje që të lëvizë qafën, e jo më belin.

Ajo renditi arsyet se pse lista e bërë publike nga Rama është humbëse, dhe pse kreu i qeverisë ka frikë nga lista e LSI-së.

Monika Kryemadhi: ”Rama ka përballë listen fituese, atë të opozitës. Sot, shikojmë Edi Ramën që si balerinë vallëzonte i vetëm në bunkerin e tij. Më 25 prill, ai nuk do të lëvizë më as qafën, e jo më belin. Meqë e nisi me Ogerta Manastirliun, i them pyet qytetarët shqiptarë që paguajnë mbi 3 mijë euro për ilacet e covidit, pyet mjekët dhe infermierët në spital.

Se si për herë të pare, shendetësia është nen disfatën më të madhe qe ka kaluar. Edhe në luften e dyte botërore, nuk ka pasur shendetësi kaq të rrenuar. Për të vazhduar me Etilda Gjonajn, dhe të shpjegojë lojërat e saj të fatit, dhe firmat financuese të saj. Belinda Balluku, per lidhjen e saj me Fushe-Krujën, Evis Kushi po e çon arsimin shqiptar drejt tjetërsimit të gjuhës shqipe.

Pse lista e Edi Ramës është listë humbëse, sepse Rama është një humbës që e ka shkruar fundin e tij , më25 prill. Rama u rriti taksat shqiptarëve, rriti çmimin e energjisë elektrike, çmimin e bukës, rriti çmimin e ujit, rriti taksat e pastrimit, grabit xhepat e shqiptarëve për t] pasuruar veten e tij. Rama shkatërron prodhimin e  fermerëve, për oligarket e tij. Rama ka frikë nga lista e LSI-së, sepse është lista e socialistevë të vërtetë.”