E martë, 20 Prill, 2021
9 C
Tirana

Etiketa

zgjedhjet 25 prill 2021

Zaev mbështet Ramën në zgjedhje: Të dashur maqedonas, votoni mikun tim

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev i ka bërë thirrje shtetasve maqedonas që jetojnë në Shqipëri të votojnë Edi Ramën dhe Vasil Sterjovskin,...

“PD nuk i fiton zgjedhjet”/ Topalli paralajmëron surprizën e madhe në 25 prill

Kryetarja e partisë “Lëvizja për Ndryshim”, Jozefina Topalli është e bindur se Partia Demokratike nuk i fiton zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. E ftuar në...

”SHBA nuk mbështet asnjë kandidat apo parti”/ Kim sqaron deklaratën e saj

Ambasadorja e SHBA-ve në vendin tonë, Yuri Kim ka sqaruar deklaratën e saj të bërë mbrëmjen e djeshme gjatë një emisioni televiziv, për zgjedhjet...

PS i cakton patronazhist Ramës, kush është personi që kujdeset për votën e tij

Skandali i mbledhjes së të dhënave të 900 mijë qytetarëve të Tiranës ka shokuar opinionin publik, teksa SPAK ka marrë kompetencën për zbardhjen e...

”LSI thyhet në mes”/ Veliaj bën parashikimin për zgjedhjet e 25 prillit

Kryebashkiaku dhe koordinatori politik i PS në Tiranë, Erion Veliaj ka bërë parashikimin e tij për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. I ftuar në emisionin...

“Asnjëherë s’e kam parë Maqellarën kaq plot”/ Basha: Votoni për ndryshim

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar takimet elektorale në kuadër të zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit, teksa pas ndalesës në Dibër, ka...

Kryemadhi: Më 25 prill Shqipëria drejt Europës, Rama drejt gropës

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi zhvilloi një takim me strukturat e partisë në njësinë numër 2 në Tiranë. Gjatë fjalës së saj,...

Basha: Këto janë zgjedhjet më të rëndësishme në historinë e Shqipërisë

Kryetari i Partisë Demorkatike, Lulzim Basha i konsideron zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, si më të rëndësishmet në historinë e Shqipërisë. Sipas Bashës, këto zgjedhje...

Celibashi shpjegon se kur rezulton e pavlefshme fleta e votimit

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi ka shpjeguar në emisionin “Opinion” procesin e votimit për zgjedhjet e 25 prillit. Celibashi ka treguar mënyrën e duhur se duhet...

Palmer apel politikës: Zgjedhjet të jenë sipas standardeve demokratike

Zv/ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer zhvilloi një bashkëbisedim me gazetarët e Alumni të programeve të SHBA. Gjatë fjalës së tij, Palmer ka dhënë...

Të fundit

Shkencëtarët zhvillojnë test të rigjaku që diagnostikon nivelin e depresionit

Një sistem i zhvilluar për herë të parë që monitoron biomarkerët e gjakut të lidhur me çrregullimet e humorit, mund të çojë në mënyra...

Pëlqimet në mediat sociale, po ndryshojnë mënyrën se ndihemi për kujtimet tona

Kujtimet cilësohen shpesh si diçka shumë personale dhe private. Megjithatë, gjatë viteve të fundit njerëzit janë mësuar me njoftimet nga mediat sociale apo galeritë...

Kryemadhi: Nuk besoj në një pakt të ri Rama-Basha

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi është shprehur e bindur se nuk ka një pakt të ri mes kryedemokratit Lulzim Bashëa dhe kryeministrit Edi Rama. E...

”Kjo i vuri pikën”/ Rama lë në mes intervistën, ikën nga studioja e Babaramos

Kryeministri Edi Rama ka mbyllur para kohe intervistën me gazetarin Ilir Babaramo në Report TV. Teksa u pyet për skandalin e logos së Teatrit Kombëtar...

Plagosja në Kavajë, Basha: Përgjegjës janë njerëzit e Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka komentuar ngjarjen e rëndë që ndodhi në qytetin e Kavajës, ky një sekretar i PD-së, u plagos...