E premte, 26 Shkurt, 2021
10 C
Tirana

Shkon natën në Vlorë? Meta: Mashtrim i orkestruar nga kryeoligarku i Shqipërisë

Presidenti I Republikës, Ilir Meta i është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Edi Rama, i cili tha më parë se “Presidenti ka ikur nga trutë” si dhe e ka akuzuar se po bën fushatë natën duke lëvizur e takuar banorët jashtë kompetencave të tij.

Nga Vlora, Meta i cilësoi këto deklarata si gënjeshtra të fabrikuara nga zyra e Ramës, të cilën e quajti edhe kryeoligarkë.

Ai tha se gazetarët mund të verifikojnë çdo takim që ai ka zhvilluar me banorët.

Ilir Meta: ”Mezi prita të mbaroja orarin zyrtar për të dhënë një përgjigje nga Vlora, për t’u përgjigjur shpifjeve se presidenti vjen vetëm natën në Vlorë. Thashë të vija edhe njëherë ditën. Gënjeshtra është kthyer në sistem, duhet ta marrë përgjigjen ballore. Gazeta Tema pretendon se presidenti Ilir Meta ka takuar veteranë për të kërkuar vota për LSI. Ju si gazetarë, do t’ua lë foton për të verifikuar nëse janë banorë të Selenicës që kërkuan takim me presidentin.

Kur u njoha me një shkrim flagrant mashtrues, nxorra faktet e mashtrimit skandaloz jashtë çdo etike profesionale. Nuk jam shumë i habitur nga reagimi i botuesit. Më habiti reagimi i kryeministrit që presidenti ka ikur nga trutë. Do t’ua lë ju këto foto. Shkoni dhe verifikojini. Raportoni të vërtetën mbi këtë fushatë mashtrimi të orkestruar nga kryeoligarku i Shqipërisë.

Dua t’i them atij dhe gjithë të tjerëve, sa herë të më përmendni dhe të gënjeni nga Vlora, përgjigjen do t’ua jap nga këtu. E meriton Vlora që të mos jetojë me gënjeshtra. E meriton Selenica që të mos mashtrohet për rrugën. Kam shkuar në mes të ditës, e kanë kërkuar ata presidentin. Ata e tradhëtuan projektin që integronte Selenicën, por edhe u tallën dhe kërkojnë ta mashtrojnë me asfalt elektoral. Presidenti ka vajtur në mes të ditës në Radhimë. Presidenti nuk ka ikur natën por ditën në Vranisht se janë kërcënuar disa banorë se kanë ftuar presidentin për kafe.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...

UNICEF sjell në Kosovë shiringa për vaksinën kundër Covid-19

Shefi i zyrës së UNICEF-it (Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë) në Kosovë, Murat Sahin përmes një postimi në llogarinë e tij në...

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”...

Studimi i ri: Ja çfarë ndikimi ka mbajtja e maskës në rrahjet e zemrës

Studiuesit në Spitalet Universitare Rainboë Babies & Children (UH Rainbow), botuan të mërkurën të dhënat e një studimit të ri, që tregon se mbajtja...

Çfarë fshihet pas dorëheqjes së Bamir Topit nga FRD? Bardhi zbardh detaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, komentoi mbrëmjen e sotme largimin e Bamir Topit nga...