E premte, 26 Shkurt, 2021
10 C
Tirana

Meta: Edhe me shpata, shqiptarët do shkojnë të votojnë më 25 prill

Presidenti i Republikës, Ilir Meta tha se më 25 prill do ketë pjesëmarrje historike në votime.

Duke folur nga Vlora, Meta u shpreh se kushdo që do t’i demoralizojë shqiptarët për të mos votuar të lidhë kokën me peshqir, pasi Shqipëria do ngrihet më këmbë.

Ndër të tjera, Meta deklaroi se është armik i oligarkisë dhe se nuk ndihet i kërcënuar që të vijë fshehtas në Vlorë.

Pyetje: Si qëndron çështja e rrugës së Selenicës? Shumë qytetarë që u ka skaduar karta, nuk ka mundësi të votojnë, cili është qëndrimi juaj? Po vota e emigrantëve? Cili është qëndrimi i ambasadorëve lidhur me integrimin dhe zgjedhjet? Si do të dalë LSI pas zgjedhjeve të 25 prillit?”

Ilir Meta:Unë midis demokracisë dhe pushtetit, do zgjedh gjithmonë demokracinë. Tani me pasaporta, karta dhe shpata, shqiptarët do të shkojnë për të votuar. Kushdo që përpiqet t’i demoralizojë të lidhë kokën me peshqir. Shqipëria do të ngrihet në këmbë. Të gjithë e kanë kuptuar se fuqia e tyre është vota. E kanë kuptuar se vota është e drejta e tyre, se e kanë nënvlerësuar deri më tani. Çdo përpjekje për të demoralizuar shqiptarët është e dështuar.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...

UNICEF sjell në Kosovë shiringa për vaksinën kundër Covid-19

Shefi i zyrës së UNICEF-it (Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë) në Kosovë, Murat Sahin përmes një postimi në llogarinë e tij në...

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”...

Studimi i ri: Ja çfarë ndikimi ka mbajtja e maskës në rrahjet e zemrës

Studiuesit në Spitalet Universitare Rainboë Babies & Children (UH Rainbow), botuan të mërkurën të dhënat e një studimit të ri, që tregon se mbajtja...

Çfarë fshihet pas dorëheqjes së Bamir Topit nga FRD? Bardhi zbardh detaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, komentoi mbrëmjen e sotme largimin e Bamir Topit nga...