E enjte, 29 Tetor, 2020
14.4 C
Tirana

Etiketa

KLGj

KLGJ thirrje gjyqtarëve që kaluan vettingun: Kandidoni për vendet e lira në Gjykatën Kushtetuese

Këshilli i Lartë Gjyqësor (KLGJ), inkurajon gjyqtarët të cilët përmbushin kriteret formale ligjore, që të kandidojnë për pozicionet e lira për gjyqtar në Gjykatën...

Kryetarja e KLGJ: Të përshpejtohet ngritja dhe funksionimi i Gjykatës së Lartë

Kryetarja e KLGJ, Naureda Llagami ka takuar dy drejtueset e organeve të Vettingut, Pamela Qirkon e KPK dhe Albana Shtyllën e KPA. Llagami ka kërkuar...

Yuri Kim bisedë online me KLGJ e GJL: Mbështesim Reformën në Drejtësi

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar një bisedë online me përfaqësues të KLGJ e GJL. Kim theksoi se SHBA-të do të vazhdojnë...

Ardian Dvorani i kthen përgjigje KLGJ

Së fundmi Ardian Dvorani i ka kthyer një përgjigje KLGJ. Kjo e fundit i kishte vënë Dvoranit në dispozicion gjashtë vende në gjashtë gjykata të...

Përfundoi mandatin në Gjykatën e Lartë, KLGJ i jep 6 mundësi Dvoranit

Këshilli i Lartë Gjyqësor vendos publikimin e gjashtë pozicioneve të lira në nivel apeli, për gjyqtarin Ardian Dvorani, që ka të drejtën e caktimit...

Largimi i Dvoranit, zbardhet argumenti i KLGJ-së

Së fundmi është zbardhur shkresa e KLGJ-së drejtuar Ardian Dvoranit, ku argumentohet se përse u deklarua e përfunduar detyra e tij në Gjykatën e...

KLGJ i hoqi mandatin/ Dvorani: Gafë e paimagjinueshme, do shoh si do katranosin arsyetimin

KLGJ vendosi sot mbarimin e mandatit të Dvroranit, si anëtar i Gjykatës së Lartë, me 6 vota pro dhe 3 kundër. Pak minuta pas...

Diskutimet/ KLGJ vendos përfundimin e mandatit të Dvoranit

KLGJ ka vendosur për përfundimin e mandatit të gjyqtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Anëtarët kanë vendosur me 6 vota pro përfundimit të...

KLGJ nis shqyrtimin e kërkesës së presidentit për Ardian Dvoranin

Këshilli i Lartë Gjyqësor nis të shqyrtojë shkresën e Presidentit të Republikës lidhur me përfundimin e detyrës së Ardian Dvoranit si gjyqtar i Gjykatës...

Përpjekja e Ilir Metës për të politizuar KLGJ-në

Nga: Mero Baze Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, i ka kërkuar Këshillit të Lartë Gjyqësor të s’mbrapsë presionet politike që vijnë...

Të fundit

Juve bie në Torino përballë Barçës, Sevilja dhe Dortmundi bëjnë detyrën

Përfundojnë ndeshjet e dyta në grupe të Champions League. Barcelona ka mundur pastër 2-0 Juventusin. Lacio dhe Klub Bryzh e kanë mbyllur në barazim 1-1...

Topalli prezantoi partinë e re, thumbon Ndoka: Sot “rilindi” Jozefina, urime

Sulme të shumta ka pasur ditët e fundit ndaj Jozefina Topallit dhe të gjithë eksponentëve që kanë braktisur Partinë Demokratike për të krijuar forcat...

Morata i shënon tre herë Barcelonës, asnjë gol nuk vlen

Dy herë dërgoi topin në rrjetë Alvaro Morata në pjesën e parë përballë Barcelonës në Champions League, por goat u anuluan për pozicione të...

Më shumë se 71 milionë amerikanë kanë votuar tashmë në zgjedhjet presidenciale

Amerikanët po votojnë herët për zgjedhjet presidenciale të së martës së ardhshme në shifra rekord, si rezultat i ndjenjave të forta pro ose kundër...

Nuk kemi shkop magjik, Manastirliu-qytetarëve: Mbani maskat dhe ruani distancën

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu iu ka bërë thirrje qytetarëve që të respektojnë masat e vendosura nga autoritetet shëndetësore. Sipas saj, vetëm në këtë mënyrë...