E shtunë, 27 Nëntor, 2021
16.5 C
Tirana

Etiketa

çfarë

Çfarë drejtimi po merr futbolli në Shqipëri?

Kategoria Superiore, por edhe i gjithë futbolli shqiptarë në tërësi është i një niveli mjaft të ulët, ku mund të përjashtohet vetëm dy tre...

Çfarë ilaçesh po merr Messi gjatë ndeshjes? (Video)

Në ndeshjen mes Barcelonës dhe Olympiacosit që u zhvillua një natë më parë, ka ndodhur një episod mjaft i çuditshëm. Në minutën e 10’...

Ja çfarë thotë trajneri Partizanit të Beogradit që e s’kualifikoi Kushta në 1987-ën

Skënderbeu-Partizani i Beogradit në Europa League është një sfidë që nuk kufizohet në aspektin sportiv. Tensionet ndëretnike që ekzistojnë mes dy vendeve është e...

Kërkesa për arrestimin, ja si pritet t’i hiqet mandati Saimir Tahirit

Prokuroria për Krimet e Rënda ka dorëzuar në Kuvendin e Shqipërisë një kërkesë për heqjen e imunitetit të deputetit Saimir Tahiri, për të vijuar...

Ja çfarë thanë lojtarët mbas humbjes 3-0 nga Spanja

Humbja ndaj Spanjës nuk është kapërdirë mirë nga lojtarët që zbritën në fushë. Disa prej tyre nuk e kanë kuptuar pse duhet ta nisnin...

Gjermani në avtazh, çfarë goli (Video)

Formacioni i Low nuk fal, por zhbllokon sfidën që në minutën e dytë me një super gol nga Rudy. Një aksion mjaft i bukur...

Gruevski në telashe me “Gardën e vjetër” në partinë e tij, ja çfarë i kërkojnë

Garda e vjetër” e VMRO-DPMNE-së njoftoi do të kyçet aktivisht në gjitha aktivitetet e reformatorëve. Ish-deputetja e VMRO-DPMNE-së Gjulistana Markovska, theksoi se ndryshimet janë...

Kukësi-Skënderbeu/ Ja çfarë ndodhi në pjesën e parë

Eshtë duke u luajtur në stadiumin “Zeqir Ymeri” të Kukësit supersfida mes Kukësit dhe Skënderbeut e vlefshme për javën e 4-t të Kategorisë Superiore....

Pikante, Skënderbeu-Young Boys/ Ja çfarë nuk u pa në TV

Shiu “tremb” tifozët dhe, ndryshe nga herët e tjera në ndeshjet e Skënderbeut në Europë, ishte një stadium i boshatisur. Një ish-kandidat për deputet...

Shënon Arsenal, çfarë gafe portieri i BATE(Video)

Welcotte ka hapur siparin e golave në përballjen me BATE Borisov në kuadër të Europa League. Një harkim mjaft i mirë në zonë nga...

Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...