E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

çfarë

Eto’o, çfarë gafe (Video)

Samuel Eto’o ka qenë protagonist i një rasti të pastër për të shënuar golin e 4 për ekipin e Antalyaspor, por mënyra si godet...

Kalendari historik/Çfarë ka ndodhur më 23 Shtator

23 Shtator 1939- Vdes “babai” i psikanalizës Sigmund Freud Një konsumator i madh i purove, Frued tymoste mbi 20 të tilla në ditë, pavarësisht paralajmërimeve...

Ilir Rusmali: Berisha të na thotë se çfarë valleje po hedh Basha

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ilir Rusmali kërkon që Berisha të flasë hapur mbi gjendjen në PD dhe se çfarë valleje po hedh Lulzim Basha....

Berzh: 1 miliardë euro çdo vit për Ballkanin, ja çfarë duhet të bëni

Vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të përmirësojnë atë që njihet si ndërlidhje e fortë, pra linjat e transportit dhe forcimin e sistemeve ligjore në...

Çfarë ka ndodhur më 11 gusht?

106 – Pjesa jug-perëndimore e Dakias (sot Rumani) bëhet provincë romake: Dakët janë përmendur së pari në shkrimet e Herodotit (484–425 pes) dhe Tukididit (460–395...

Çfarë ka ndodhur më 5 gusht?

1068 – Luftërat Bizantine-Normane; Normanët fillojnë një rrethim gati-tre-vjeçar të Barit. Pas pushtimit të suksesshëm të Italisë jugore, normanët nuk kishin arsye të ndaleshin;...

Të fundit

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...

“Më do si motër, s’kam punë me ty”, Fifi revoltohet pas fjalëve të Granitit

Prej kohësh, Fifi ka shprehur hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Madje banorët e "Big Brother VIP", shpesh i kanë ngacmuar. Dyshimet vijonin...

‘Po vijmë kurvë’, prokurorja shqiptare përballet me kërcënimet me jetë në SHBA

Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kërkuar ndihmë për sigurinë e saj. Prokurorja e Komonuelthit të Qarkut Loudoun, Buta Biberaj,...

Ndryshimi i klimës/Pse Australia refuzon të heqë qymyrin

Në një garë botërore për të reduktuar ndotjen, Australia është një vend i jashtëzakonshëm. Eshtë një nga vendet më të ndotura për numër të...

Samiti i fundit i BE-së për “makinën e kompromisit” Angela Merkel

Një video që zgjati dy orë e gjysmë me imazhe nga çastet më interesante të samiteve të BE-së me një kolonë muzikore me piano....