E enjte, 27 Janar, 2022
5.5 C
Tirana

Etiketa

Bild

“E promovoi pasi e çoi në hotel”, kompania shkarkon kryeredaktorin e “Bild”

Kryeredaktori i gazetës gjermane "Bild" është pushuar nga puna, pasi akuzohet për "abuzim me pushtetin", duke e përdorur për të ngacmuar seksualisht femra e...

“Vetëm flitet”, Rama: Anëtarësimi në BE si “Në pritje të Godosë”

Kreu i qeverisë së Shqipërisë, Edi Rama në një intervistë ekskluzive për gazetën e famshme gjermane, “BILD” akuzon krerët e shteteve të Bashkimit Evropian...

Gjermani/ BILD u kërkon falje të gjithë fëmijëve!

BILD u kërkon falje të gjithë fëmijëve! (Sepse qeveria nuk e bëri) Nga: JULIAN REICHELT Do të doja t'u thosha miliona fëmijëve në këtë vend, për...

Rama tregon arsyen pse tërhoqi padinë ndaj “Bild”

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetin social Twitter ka njohur opinionin publik me arsyen pse tërhoqi padinë ndaj gazetës “Bild”. “U njoha me...

“Ju po rrezikoni botën”/ Gazeta gjermane “Bild” i përgjigjet presidentit kinez

Gazeta gjermane BILD i është përgjigjur presidentit kinez Xi Jinping, duke thënë se Kina po rrezikon botën. BILD përmend edhe fakte se përse Kina është...

Dosja “184” i kalon për hetim SPAK-ut

Dosja “184” e cila përmban 10 përgjime telefonike të realizuara nga prokuroria shqiptare lidhur me zgjedhjet vendore në Dibër do të kalojë në dorë...

“Shqiptarët mashtrues”, Rama reagon ashpër ndaj deklaratave të gazetarit gjerman

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas komentit fyes të moderatorit të ZDF, Marcus Lanz ndaj shqiptarëve, duke i quajtur mashtrues. Gjatë një debati të ashpër...

Bild ‘i nxori të palarat’, Berisha shpërthen me fjalor rruge

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar mbi publikimin e lobimit të kryedemokratit Lulzim Basha në gazetën gjermane ‘Bild’, artikull që më pas u fshi. Vlen...

Fshirja e lajmit nga ‘Bild’/ Paloka: Janë sajesa të bëra në zyrën e Ramës

Nënkryetari i PD-së Edi Paloka ka reaguar pas fshirjes së postimit nga gazeta gjermane “Bild”. I ftuar në studion e Ora News, Paloka sqaroi se...

“Bild” fshiu artikullin, shpërthen Nishani

Ish-presidenti Bujar Nishani e ka cilësuar shkrimin në gazetën “Bild” i cili më pas është fshirë, si një thriller nga ana e qeverisë kundër...

Të fundit

Reshje dhe borë, si do të ndryshojnë temperaturat nesër

Vendi ynë për ditën e premte pritet të jetë nën ndikim të masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti do të nisë me kthjellime dhe...

Tr*toli në banesën e Dukës, avokati i autorit të dyshuar nxjerr faktet

34-vjeçari Arlen Hasanaj nuk e ka pranuar akuzën se ka vendosur tritolin në portën e Armand Dukës. Avokati i tij provon përmes pamjeve filmike,...

Retorika antishtet si promovim i vetëgjyqësisë dhe pandëshkueshmërisë

Nga: Preç Zogaj Tek ishte ngulur në oborrin e PD-së në datën tetë janar, Sali Berisha ka parë t’i kalojnë përanash dhe para syve sulmet...

Sot Dinamo-Partizani në “Air Albania”, rrugët që do të bllokohen

Sot pritet me mjaft emocion ndeshja Dinamo-Partizani, që do zhvillohet në orën 16:45 në stadiumin “Air Albania”. Policia e Tiranës ka marrë një plan...

PD depoziton kallëzim penal në SPAK kundër Veliajt

Partia Demokratike ka dorëzuar sot në SPAK një kallëzim ndaj kryetarit të Bashkisë Tiranë Erion Veliaj, dhe zyrtarë të tjerë të Bashkisë Tiranë, për...