E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Dosja “184” i kalon për hetim SPAK-ut

Dosja “184” e cila përmban 10 përgjime telefonike të realizuara nga prokuroria shqiptare lidhur me zgjedhjet vendore në Dibër do të kalojë në dorë të SPAK-ut.

Ishte gazeta gjermane “Bild” ajo që publikoi përgjimet ku dëgjohen politikanë socialistë, përfshirë dhe kryeministrin Edi Rama, ku diskutojnë për rezultatin e votimeve. Në përgjimet dëgjohen ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ish-ministri i Energjisë Damian Gjiknuri si dhe deputetë socialistë, që bisedojnë me policë, biznesmenë dhe persona të dyshuar për veprimtari të paligjshme në krahinën e Dibrës.

Ata urojnë njëri tjetrin për maksimalizimin e fitores së zgjedhjeve me presione dhe forma të ndryshme. Atyre u premtohet se do të promovohen në karrierë, sepse ndihmuan fuqishëm fitoren e thellë të PS-së.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...