E hënë, 13 Korrik, 2020
20 C
Tirana

Etiketa

Diber

OFL ‘zbarkon’ në Dibër, zbulohen 4 të ‘fortët’ që duhet të deklarojnë pasurinë

OFL ka zbarkuar në Dibër, ndërsa u ka dërguar formularin 4 “të fortëve”. OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve...

Prej disa muajsh në kërkim, arrestohet autori i katërt i grabitjes në Dibër

Një 34-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet se për vjedhje me armë të një banese. Shtetasi me iniciale V.S., nga Kukësi në...

PD e Dibrës kallëzon në SPAK kryebashkiakun Dionis Imeraj

Dega e Partisë Demokratike të Dibrës ka bërë kallëzim penal ndaj Kryetarit të Bashkisë, Dionis Imeraj. Sipas një deklarate zyrtare, PD e Dibrës akuzon Imerajn...

Mes maleve dhe në mëshirë të fatit, 8 jetimë apel për ndihmë: Nuk di çfarë sëmundje kam

Mes pemëve të larta dhe gjelbërimit që duket se ka pushtuar rrugët, ndodhet fshati Sinë, në Dibër. Vendi ku shumë historianë janë të bindur...

Lëkundje tërmeti në Dibër, kreu i Bashkisë: Mos krijoni panik, ishin të lehta

Lëkundje të tokës janë ndjerë në zonën e Dibrës. Sipas të dhënave të MSC, tërmeti ka qenë me magnitudë 3.4 dhe thellësi 2 kilometra. Kryetari...

Kërcënonte policinë, kapet i “forti” që hapi lokalin pa leje

Një 50-vjeçar me inicialet Sh.B., është arrestuar në flagrancë, pasi në këtë kohë pandemie vijonte punën me biznesin e tij. Ai kishte hapur lokalin në...

Arrestohen 7 persona në Dibër, ja çfarë zbuloi policia në pyll

Policia ka arrestuar ditën e sotme shtatë persona në Dibër, pasi qëlluan me armë kallashnikov në ajër. Sipas policisë, shtetasit e akuzuar kanë qëlluar gjatë...

Dibër/ Hiqen 20 patenta, 80 drejtues mjetesh dërgohen në komision

Njësia Operacionale Lëvizëse e Qarkullimit Rrugor u stacionua sot në të gjitha rrugët kryesore të Qarkut Dibër. Raportohet se 20 shoferëve u janë hequr patentat,...

Vendimi i SPAK për të mos hetuar ‘dosjen 184’/PD : Pengon hapjen e negociatave

Ish-deputeti demokrat, Enkelejd Alibeaj është shprehur se mos hetimi i ‘dosjes 184’ nga SPAK tregon se ky institucion është kapur nga Partia Socialiste. Në një...

Dosja “184” i kalon për hetim SPAK-ut

Dosja “184” e cila përmban 10 përgjime telefonike të realizuara nga prokuroria shqiptare lidhur me zgjedhjet vendore në Dibër do të kalojë në dorë...

Të fundit

Vuçiç: Gjendja lidhur me Kosovën, pothuajse e pashpresë

Ditën e sotme, kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti zhvilloi një video-konferencë me Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiç. Ky i fundit sapo ka reaguar lidhur me...

“Hyj në këtë punë!” Në përgjimet e reja të Zaev përmenden 6 milion euro

Një audio-përgjim i ri në kohëzgjatje prej 12 sekondash është publikuar në internet, në kanalin e YouTube të quajtur “Zoki Zhvatësi”. Në xhirimin e shkurtër...

Shpërthim në një anije ushtarake amerikane

Në bordin e një anije ushtarake në bazën detare amerikane në San Diego, ka pasur një shpërthim. Për pasojë disa marinarë kanë mbetur të plagosur. “CNN”...

Chelsea ofron 100 milion euro për yllin e Atletico Madrid

Chelsea pagoi 80 milion euro tek Athletic Bilbao verën e vitit 2018 dhe siguroi shërbimet e Kepa Arrizabalaga. Spanjolli u bë portieri më i shtrenjtë...

Gjendet një trup i pajetë në Berat

Së fundmi është gjetur trupi i pajetë i një 74-vjeçari në lagjen Çlirim të Beratit. “Balkanweb” raporton se viktima ndodhej në katin e dytë të...