E enjte, 1 Tetor, 2020
12 C
Tirana

Etiketa

dosja 184

Vendimi i SPAK për të mos hetuar ‘dosjen 184’/PD : Pengon hapjen e negociatave

Ish-deputeti demokrat, Enkelejd Alibeaj është shprehur se mos hetimi i ‘dosjes 184’ nga SPAK tregon se ky institucion është kapur nga Partia Socialiste. Në një...

“Dosja 184 është shkatërruar”, Manjani: As SPAK nuk ka ç’ti bëjë më

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani është shprehur se “Dosja 184” u shkatërrua që në momentin që materialet e audio-përgjimit u publikuan në media. Përmes një...

Dosja “184” e kreu misionin e saj

Nga Mero Baze Partia Demokratike po përpiqet të mbajë gjallë dosjen “184”, që ka të bëjë me përgjimet e fushatës zgjedhore për Bashkinë e Dibrës...

SPAK nuk merr në dorë “Dosjen 184”

Vazhdon ping-pongu me hetimin e dosjes 184, për shitblerjen e votave në zgjedhjet e vitit 2016 në Dibër. Në korrik të vitit të kaluar,...

Dosja “184” i kalon për hetim SPAK-ut

Dosja “184” e cila përmban 10 përgjime telefonike të realizuara nga prokuroria shqiptare lidhur me zgjedhjet vendore në Dibër do të kalojë në dorë...

Ndryshon numrin dosja e bujshme ‘184’, zgjaten edhe me 3 muaj hetimet

Zgjaten me tre muaj afatet e hetimit për dosjen “184”, e cila përmban përgjimet e zyrtarëve të lartë të Partisë Socialiste, ministrave, ish-ministrave dhe...

Dosja 184/ Lala: Arta Marku fshihet pas gishtit, Prokuroria e Dibrës s’e heton dot

Gazetarja e njohur, Klodiana Lala ka komentuar ngjarjet në lidhje me dosjen e shumëpërfolur 184, në të cilën shfaqen zyrtarë të lartë të shtetit...

Transferimi i dosjes 184/ Berisha: U bë nga prokurori që kaloi vettingun pa justifikuar pasurinë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me transferimin e dosjes 184, për blerjen e votave në prokurorinë e Peshkopisë. Përmes një postimi në Facebook,...

Dosja 184/ Mustafaj: Prokuroria e Dibrës nuk ka kapacitet ta hetojë

Ish-deputeti i PD-së, Besnik Mustafaj deklaron se kalimi i dosjes 184 nga Prokuroria e Krimeve të Rënda te ajo e Dibrës, tregon kapitullimin e...

Dosja 184/ Vasili paralajmëron PS-në: Do ketë patjetër shtator

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, ka komentuar vendimin e Prokurorisë së Krimeve të Rënda për të shpallur mos kompetencë për dosjen e bujshme “184”. Në...

Të fundit

Tajvan, prodhohet roboti që kryen 2 mijë teste virusi në ditë

Një kompani bioteknologjike në Tajvan ka prodhuar një robot, që ka aftësinë të kryejë brenda një dite më shumë se 2 mijë teste të...

Agron Duka: Rama nuk do t’ia dijë për rregulla loje

Kreu i PAA Agron Duka tha sot në emisionin Arena se kryeministri Rama si politikan nuk do t’ia dijë për rregulla loje, kur ka interes...

Britani e Madhe, doktorët me kostum fluturues për emergjencat shëndetësore

Skuadrat e urgjencave shëndetësore dhe inxhinierët në Britaninë e Madhe thanë të martën se kishin testuar me sukses kostumin e parë fluturues në botë...

Tremujori i dytë, ekonomia në Shqipëri bie me 10%

Në Shqipëri, Prodhimi i Brendshëm Bruto shënoi një rënie të fortë, duke u tkurrur me 10.29 përqind në tremujorin e dytë të vitit, si...

Nuk ndalet Inter, 9 gola në 2 ndeshje

Inter ka shpartualluar në ndeshjen e dytë Beneventon dhe ka fituar 2-5 në transfertë ndaj Beneventos dhe bashkë me sfidën ndaj Fiorentinës ka shënuar...